Prvoligaši u Kupu kralja uspješni protiv drugoligaša, Sevilla se spasila u završnici

Mario Borko • nedjelja, 07.01.2024.

Ovog se vikenda u Španjolskoj igra Kup kralja, a nedjelju su pobjedama započele Mallorca, Celta Vigo i Sevilla, sigurno odradivši posao protiv drugoligaša Burgosa, Amorebiete i Racing de Ferrola...

U prvim nedjeljnim susretima španjolskog Kupa kralja nije bilo iznenađenja. Mallorca je s 0:3 slavila na gostovanju kod Burgosa, a Celta Vigo je nakon preokreta u drugom poluvremenu s 2:4 savladala Amorebiete. Nešto kasnije u akciju je krenula Sevilla koja je tek u završnici slomila otpor Racing de Ferrola i pobijedila s 1:2.

Igraj na utakmice Kupa kralja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što su godinu otvorili tijesnim porazom kod Real Madrida, igrači Mallorce rutinski su odradili posao šesnaestine finala španjolskog kupa. Na gostovanju kod drugoligaša Burgosa slavili su s 0:3. Domaćini su se dobro držali do 63. minute kada Giovanni Gonzalez dovodi goste u vodstvo, a nakon toga Cyle Larin i Abdon Prats svojim pogocima potvrđuju pobjedu Mallorce.

Celta Vigo prenijela je dobru formu s kraja prošle, u novu godinu. Prije četiri dana u prvenstvu su pobijedili Betis, a danas su u kupu s 2:4 izbacili drugoligaša Amorebietu. Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Miguela Rodrigueza. Domaćini su u 30. minuti došli do izjednačenja preko Eneka Jauregija, a samo pet minuta kasnije potpuni preokret donosi još jedan Rodriguez, ali ovaj u momčadi Amorebiete.

Prvoligaš je u nastavak krenuo furiozno, u samo sedam minuta ponovo su došli do vodstva (2:3) preko Jailsona i Douvikasa, a potonji je u 75. minuti postavio konačni rezultat susreta. Amorebieta se sada okreće borbi za ostanak u La ligi 2, a isto vrijedi i za Celtu u La ligi.

Sevilla je teškom mukom savladala drugoplasiranu momčad La lige 2, Racing s 1:2. Andalužani su poveli 0:1 preko Brazilca Marcaa u 30. minuti susreta. Domaćini u 50. minuti dolaze do izjednačenja preko Manzanara, a onda je isti igrač u razmaku od samo devet minuta dobio dva žuta kartona. Prednost igrača više gosti su iskoristili u 87. minuti, strijelac za konačnih 1:2 bio je Juanlu Sanchez. Ivan Rakitić nije bio u zapisniku svoje ekipe.

Parove osmine finala saznat ćemo 8. siječnja.