Automoto

Nakon pobjede u sprintu, Verstappen najbrži i u kvalifikacijama

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 20.04.2024.

Trostruki svjetski prvak Max Verstappen osvojio je Red Bullov stoti pole-position u Formuli 1 nakon što je u subotu dominirao u kvalifikacijama za Veliku nagradu Kine u Šangaju.

Nizozemski vozač je osvojio kvalifikacije po peti u pet utrka ove sezone, zapravo ima niz od šest zaredom, uključujući prošlogodišnje finale u Abu Dhabiju. Ovo je 37. put da 26-godišnjak starta s čela poretka i prvi put u Kini, gdje još nije osvojio Grand Prix. Nizozemac je prije nekoliko sati osvojio sprint utrku u Šangaju.

Igraj na Formulu 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Verstappenov timski kolega Sergio Perez kvalificirao se kao drugi najbrži u prvom redu za Red Bull. dok su Fernando Alonso iz Aston Martina i Lando Norris iz McLarena u drugom redu.

Mercedesov sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton, drugi u jutarnjem sprintu, ispao je u prvoj fazi kvalifikacija i startat će 18.

Utrka za VN Kine je u nedjelju u 9 sati.