Sabalenka preokretom do pobjede protiv Collins, ispala Gauff

Branimir Korać, HINA • utorak, 30.04.2024.

Poznate su sve četvrtfinalistice turnira u Madridu, među njima ipak neće biti Cori Gauff koja je upisala poraz u osmini finala.

Druga tenisačica svijeta, Bjeloruskinja Arina Sabalenka, u ponoćnom je obračunu svladala Amerikanku Danielle Collins (WTA - 15.) sa 4:6, 6:4, 6:3 i tako postala posljednja četvrtfinalistica WTA 1000 turnira na zemljanoj podlozi u Madridu, na kojem brani prošlogodišnji naslov.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bjeloruskinja je zaustavila niz 30-godišnje Amerikanke koja je pobijedila u zadnjih 15 mečeva, osvajajući naslove u Miamiju i Charlestonu.

Collins je bila blizu i 16. uzastopnoj pobjedi, jer je nakon osvojenog prvog seta imala dvije 'break'-lopte za vodstvo 5:3 u drugom setu. No, Sabalenka se uspjela izvući. Osvojivši taj gem izjednačila je na 4:4 i započela niz od šest osvojenih gemova, kojim je izjednačila na 1-1 u setovima te povela s 3:0 u odlučujućoj dionici meča.

Collins je vratila jedan izgubljeni servis 'breakom' za 1:3, ali više od toga nije uspjela napraviti.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj i peta pobjeda 25-godišnje Bjeloruskinje, kojom je došla do svog prvog četvrtfinala nakon što je u siječnju obranila naslov na Australian Openu.

Sabalenka će u srijedu u četvrtfinalu igrati protiv 17-godišnje Ruskinje Mire Andrejeve (WTA - 43.) koja je sa 7:6(2), 6:4 u osmini finala svladala Talijanku Jasmine Paolini.