SuperSport HNL, 35. kolo, 19.05.2024, 19:30 h, Opus Arena
Suci: Duje Strukan (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split)
Anton Matković 72'
2:0(1:0) Rijeka
Rijeka
Susret počinje u 19:30 sati.
 U posljednjem susretu 35. kola SuperSport HNL-a Osijek u Opus Areni dočekuje Rijeku. Osječani pobjedom u ovom susretu imaju priliku osigurati nastup u Europi sljedeće sezone.
1' Počeo je susret.
2' Odmah velika prilika za Osijek! Bukvić je odlično ubacio na drugu vratnicu za Miereza koji je vraća prema Matković, on je također vraća prema Mierezu kojeg je ta lopta iznenadila.
5'
GOL! Osijek - Rijeka 1:0
Mrežu je zatresao Roko Jurišić.
5' Velika pogreška Nediljka Labrovića, Osijek vodi 1:0! Niska lopta prema petercu, Labrović je išao na nju i već je bio na njoj, ona mu bježi, dolazi do Jurišića koji lakoćom pogađa prazna vrata.
13' Vratnica! Odlična prilika za Rijeku, iskosa se pred Kolićem našao Obregon nakon dodavanja Petroviča, gađa u prvi kut, ali pogađa vratnicu!
19' Cokaj je s više od 20 metara opalio prema kutu, ali odlično je obranio Labrović koji je bio spreman.
21'
Žuti karton dobio je Marijan Čabraja.
32' Rijeka se potpuno stabilizirala nakon lošeg početka i sada izgledaju korektnije.
34' Petrovič je vukao loptu, nitko ga nije napadao, onda je pucao s 20 metara, ali jako loše.
45' Minuta nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela Osijek vodi 1:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Stjepan Radeljić, ulazi Ivan Smolčić.
51' Prvi udarac u drugom poluvremenu imala je Rijeka, Banda je opalio izvana, ali lagana lopta za Kolića.
54' Sjajna porilika za Grgića, ali vrlo loš udarac. Lopta je došla do Grgića u kaznenom prostoru na nekih 14-15 metara,m on puca iz prve preko gola.
56' Pritišće Rijeka sve opasnije.
57'
Žuti karton dobio je Nail Omerović.
58'
Izmjena! Izlazi Jorge Obregon, ulazi Franjo Ivanović.
58'
Izmjena! Izlazi Momo Yansane, ulazi Mirko Marić.
59'
Izmjena! Izlazi Nail Omerović, ulazi Šime Gržan.
62'
Izmjena! Izlazi Niko Janković, ulazi Toni Fruk.
68'
Žuti karton dobio je Emmanuel Banda.
72'
GOL! Osijek - Rijeka 2:0
Mrežu je zatresao Anton Matković.
72' Osijek vodi 2:0! Još jedan poklon Riječana, ovaj put lopte s odbila od noge Bande točno do samog Matkovića u 16 metra, a on lakoćom zabija.
75' Labrović spašava, odlična situacija za Miereza koji je bio ispred njega, ali Argentinac pogađa riječkog vratara.
76'
Izmjena! Izlazi Anton Matković, ulazi Kristian Fućak.
76'
Izmjena! Izlazi Enis Cokaj, ulazi Vedran Jugović.
83'
Žuti karton dobio je Toni Fruk.
84'
Žuti karton dobio je Marin Prekodravac.
84'
Izmjena! Izlazi Alen Grgić, ulazi Lovro Kitin.
85'
Žuti karton dobio je Emir Dilaver.
89'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Ladislav Almasi.
89'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Stjopa Mkrtčjan.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+5' Kraj u Osijeku, domaćin slavi s 2:0!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!