HT Prva liga, 14. kolo, 31.10.2021, 15:00 h, Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš' u Koprivnici
Susret počinje u 15:00 sati.
 Hajduk traži prekid crnog niza od tri utakmice bez pobjede, i to bez Filipa Krovinovića, dok Slaven želi prvu pobjedu još od prvog kola lige. No, i Zoran Zekić je momčad morao sastavljati uz mnoge izostanke.
1' Susret je počeo.
2'
GOL! Slaven Belupo - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Marin Laušić. Asistent je Hansel Zapata.
3' Slaven rano vodi! Jedna duga lopta, ispucana od Čovića koju je Krstanović prebacio na Zapatu, ovaj bježi između trojice i u priliku je gurnuo Laušića, a ovaj je siguran. Kakav šok za Splićane.
8' Hajduk dominira i želi se vratiti, ali zasad neuspješno. Udarac Kačaniklića s 14 metara mogao je obećavati, ali je izblokiran.
14' Igra se očekivano gotovo pa isključivo na polovici Slavena, ali Hajduku u nekoliko situacija nedostaje zadnji potez za dolazak u šansu.
15' Odličan posao opet je odradio Laušić i poslao povratnu za Krstanovića, ali Kačaniklić čisti u posljednji trenutak.
19' Moglo je sad biti vrlo opasno za Slaven čija su se dva stopera sudarila u skoku, ali lopta se odbija Čoviću ispred natrčalog Ljubičića.
22' Zaprijetio je Zapata potpuno iznenađujuće s više od 30 metara, ali neloš udarac ide pokraj vrata.
24' Ubačaj Melnjaka s lijeve strane, na skoku su bili Ljubičić i Livaja i lopta se u fliperu od njih odbija Čoviću u ruke
29' Hajduk još nije stvorio zicer i pravu priliku da izjednači, Gustafsson sigurno ne može biti zadovoljan.
30' Evo boljeg pokušaja Hajduka iz prekida. Ubacio je Lovrencsics na drugu stativu gdje je bio Elez, ali Čović hvata.
33' Dva detalja koja vrijedi izdvojiti: Hajduk traži prilike preko ubačaja s bokova koje Slaven lakoćom čisti, a Fran Jović pušta nešto grublju i kontaktniju igru.
34'
GOL! Slaven Belupo - Hajduk 2:0
Mrežu je zatresao Ivan Krstanović. Asistent je Marin Laušić.
34' Tko drugi, nego Krstanović Hajduku, po 18. put u karijeri! Laušić je opet napravio dar-mar, osvojio loptu i prošetao se desnom stranom te je poslao povratnu na pet metara gdje Krstanović lako gađa mrežu.
36'
Žuti karton dobio je Marco Fossati.
39' Reći da Hajduk ne djeluje kako treba bilo bi umanjivanje. Pogubljeni su Splićani i bez ideje u napadu, dok obrana ostaje na vjetrometini nakon svake izgubljene lopte vezne linije.
40' Oštar ubačaj Lovrencicsa za Ljubičića na pet metara, no Čović je prvi odbio. Nakon toga dalekometni udarac Atanasova ide preko vrata.
41' Ukazuje se pomoć Krstanoviću koji se našao u sendviču između Lovrencsicseve glave te noge Atanasova i dobio je udarac u glavu.
43' Pridigao se Krstanović, čvrst je to momak. No, sad je Jović na vezi s VAR-om, može li biti dodatnih posljedica?
44' Sve je u redu, igra se nastavlja.
45' Novi zračni duel i Krstanović je opet na travi, ovaj put nakon sudara s Katićem.
45'+1'
Žuti karton dobio je Nikola Katić.
45'+1' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Dosta dobar udarac Zapate s lijeve strane u suprotni kut, ali pokraj gola.
45'+2' Kraj prvog dijela, imat će Gustafsson što mijenjati na poluvremenu.
46' Krenulo je drugo poluvrijeme.
47' Zanimljivo, Gustafsson nije mijenjao ništa osim strana za krila pa je sad Kačaniklić lijevo, a Sahiti desno.
50' Razgovor Jovića i Hajdukove klupe te žuti karton za jednog od Šveđaninovih pomoćnika.
53' Pokušaj Marine daleko preko vrata, ali goste može zabrinuti to da je došao nakon dugog napada Slavena koji je usprio na par minuta sakriti loptu Hajduku koji je predaleko od protivničkih igrača te kasni u pritisku.
57' Katić iz velike daljine nakon kratke kombinacije iz slobodnjaka, no to je prelako za Čovića.
59' Sahitijev ubačaj je tražio Melnjaka na drugoj stativi, opet lak plijen za Čovića.
60'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Stipe Biuk.
60'
Izmjena! Izlazi Jani Atanasov, ulazi Ivan Ćalušić.
61' Evo bolje kombinacije za Hajduk, duga lopta na desnu stranu pa povratna za Livaju koji s 15 metara tuče loše i pokraj gola.
64'
Žuti karton dobio je Alexander Kačaniklić.
66'
GOL! Slaven Belupo - Hajduk 2:1
Mrežu je zatresao Marko Livaja.
66' Livaja pruža nadu gostima! Primio je loptu koju je spustio Katić, imao je na leđima Zirduma kojeg je noseći okrenuo i iz blizine pogodio Čovićevu mrežu.
68' Opet je Krstanović na podu nakon zračnog duela s Katićem.
69'
Izmjena! Izlazi Nemanja Glavčić, ulazi Antonio Bosec.
71' Žuti karton i za klupu Slavena koja je tražila crveni za Katića.
72'
Izmjena! Izlazi Alexander Kačaniklić, ulazi Kristian Dimitrov.
72' Opet prekid, sad zbog bakljade Torcide. Malo se igralo nakon pogotka Livaje.
75' Velika prilika za Hajduk! Biuk je gurnuo loptu Livaji koji puca iskosa, Čović brani, a Biuk iz peterca akrobatskim potezom nije uspio ugurati loptu u mrežu.
78' Svi su na polovici Slavena, Katić djeluje kao napadač koji spušta silne ubačaje.
78'
Izmjena! Izlazi Marin Laušić, ulazi Mihael Mlinarić.
79'
Izmjena! Izlazi Mihail Caimacov, ulazi Lovro Zvonarek.
82' Okušao se Mlinarić s dvadesetak metara, preko gola.
83'
GOL! Slaven Belupo - Hajduk 3:1
Mrežu je zatresao Mihael Mlinarić. Asistent je Antonio Bosec.
84' Slaven je povećao prednost! Ukradena lopta na sredini, Mlinarić je povukao i gurnuo Bosecu desno, ovaj vraća na 11 metara Mlinariću koji puca, a lopta se od Dimitrova i vratnice odbija u mrežu.
86'
GOL! Slaven Belupo - Hajduk 3:2
Mrežu je zatresao Stipe Biuk.
86' Uh, krasan gol Biuka! Mladi napadač Hajduka dobio je odbijenu loptu na 11 metara s lijeve strane, odmah se namjestio na desnu i pogodio suprotni kut.
87'
Žuti karton dobio je Ivan Krstanović.
88'
Izmjena! Izlazi Ivan Krstanović, ulazi Bruno Goda.
88'
Izmjena! Izlazi Hansel Zapata, ulazi Ikouwem Utin.
88'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Dimitrios Diamantakos.
90'+1' Šest minuta nadoknade.
90'+2' Zabio je Diamantakos za Hajduk, ali Jović svira faul u napadu!
90'+3' Nije bilo ni VAR provjere, Diamantakos je odgurnuo Soldu prije nego što je primio ubačaj Biuka za gol.
90'+4' Opsada Slavenovog gola silnim ubačajima Hajduka, ali Čović i obrana čiste sve uz manje probleme i paniku
90'+5' Mogao je sad Utin dati četvrti gol Slavena, ali s ruba 16 metara gađa vanjsku mrežu.
90'+6' Livaja je sad volejem tukao preko gola nakon predivne lopte Fossatija. Velika prilika za izjednačenje je to bila.
90'+6'
Žuti karton dobio je Mihael Mlinarić.
90'+7'
Žuti karton dobio je Ivan Čović.
90'+8' Posljednji pokušaj Hajduka preko Lovrencsicsovog ubačaja je u Čovićevim rukama i Slaven je pobijedio!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!