SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 9. kolo, 11.11.2021, 20:45 h, Nacionalni stadion Ta'Qali
Suci: Deniz Aytekin, Christian Dietz, Dominik Schaal, Florian Badstübner (Njemačka)
Stephen Pisani
46'
6
Matthew Guillaumier
62'
14
Alexander Satariano
62'
21
Shaun Dimech
68'
4
Karl Micallef
83'
Susret počinje u 20:45 sati.
 Zlatko Dalić spremio je Majera i Grbića kao određena iznenađenja u sastavu, vidjet ćemo hoće li mu se isplatiti. Samo pobjeda dolazi u obzir za Hrvatsku, svaki drugi ishod znači i oproštaj od prvog mjesta.
 Ćaleta-Car, Brozović i Perišić su u prvih 11 u opasnosti da sa žutim kartonom ne igraju protiv Rusije, Vlašić i Stanišić od onih s klupe.
1' Susret je krenuo, sretno Vatreni!
3' Prvo zagrijavanje udarcem na početku odradio je Kramarić koji je s dvadesetak metara opalio preko gola.
6'
GOL! Malta - Hrvatska 0:1
Mrežu je zatresao Ivan Perišić. Asistent je Andrej Kramarić.
6' Hrvatska vodi! Visoki pritisak urodio je plodom, Modrić je ukrao loptu, dao Kramariću, ovaj nesebično Perišiću koji s 13 metara ima najlakši posao na svijetu!
9' Hrvatska nasrće, sad je pucao i Modrić sa 17 metara, ali vratar odbija.
11' Gvardiol je zatresao mrežu iz voleja nakon što mu se odbio slobodnjak, ali na prvu je pokazano zaleđe.
12' Naravno, bilo je VAR provjere. Ona je pokazala da su hrvatski napadači u zaleđu smetali vrataru pa pogodak ostaje nevažeći.
13' Zabila je i Malta, Degabriele je pobjegao obrani i zabio iz jedan na jedan situacije, ali je i to bilo iz zaleđa.
15' I tu je VAR provjera, duža nego kod hrvatskog gola, ali ostaje zaleđe.
22'
GOL! Malta - Hrvatska 0:2
Mrežu je zatresao Duje Ćaleta-Car. Asistent je Luka Modrić.
23' Perišić je izborio prekršaj u opasnoj zoni sa 17 metara s lijeve strane, Modrić ga je izveo, Ćaleta-Car pogodio glavom i Hrvatska je udvostručila vodstvo!
24' Bolju "prvu četvrtinu" nismo mogli poželjeti, do polovice prvog poluvremena imamo dva pogotka prednosti i već u miru možemo okrenuti misli prema nedjelji i Poljudu.
27' Evo jednog potencijalno opasnijeg izlaska Malte kroz desnu stranu hrvatske obrane, ali Gvardiol čisti u korner.
31'
GOL! Malta - Hrvatska 1:2
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Marcelo Brozović.
32' Malta smanjuje, a Hrvatska je sama sebi zabila na bizaran način. Maltežani su opet izašli svojom lijevom stranom, a Brozović u pokušaju izbijanja ubačaja sam sebe gađa u glavu i šalje loptu u Grbićevu mrežu.
39'
GOL! Malta - Hrvatska 1:3
Mrežu je zatresao Mario Pašalić. Asistent je Andrej Kramarić.
40' Krasan gol Hrvatske! Očistili smo korner, a onda Majer fantastičnim dugim dodavanjem šalje Kramarića u kontru. Ovaj lomi svog čuvara i izlazi sam na vratara, a onda još jednom nesebično dodaje, ovaj put za Pašalića koji gađa praznu mrežu!
44' Trenutak krize tako je brzo riješen, a raduje nas da gledamo vrlo aktivnu i napadački nastrojenu Hrvatsku u prvom poluvremenu. Pomažu i Maltežani koji pokušavaju igrati, ali dosta griješe u izgradnji napada.
45'+1' Krasna kombinacija Sose i Perišića na lijevoj strani, Ivan je prošao i driblao, ali je lopta iskosa prešla preko noge i ne ide u okvir.
45'+1' Dvije minute nadoknade.
45'+2'
GOL! Malta - Hrvatska 1:4
Mrežu je zatresao Luka Modrić. Asistent je Mario Pašalić.
45'+2' Nova prekrasna kombinacija i gol! Lopta za Pašalića u šesnaesterac, ovaj petom predivno za Modrića i novi gol kapetana!
45'+3' Kraj prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Bjorn Kristensen, ulazi Stephen Pisani.
46'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Kristijan Jakić.
46' Krenulo je drugo poluvrijeme.
47'
GOL! Malta - Hrvatska 1:5
Mrežu je zatresao Lovro Majer.
48' Odmah gol u drugom dijelu, bravo za Lovru Majera. Juranović je ubacio s desne strane za Kramarića koji puca glavom, a Bonello odbija samo do Majera koji gađa praznu mrežu.
50' Odlični Majer sad je dodavanjem kroz obranu pronašao samog Perišića, ali ovaj udarcem promašuje vrata.
53'
GOL! Malta - Hrvatska 1:6
Mrežu je zatresao Andrej Kramarić.
54' Stigao je i Andrej zabiti! Velika pograška Pisanija u predaji lopte, Kramarić je presjekao i s 40 metara vidio da je Bonello daleko izašao pa samo ide brzi udarac po podu i pogodak.
54'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Bruno Petković.
55'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Nikola Vlašić.
55'
Izmjena! Izlazi Ivan Perišić, ulazi Mislav Oršić.
60' Posljednjih pola sata bit će u revijalnom tonu, Dalić je već promiješao ekipu i sve izgleda idealno.
62'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Marko Livaja.
62'
Izmjena! Izlazi Teddy Teuma, ulazi Matthew Guillaumier.
62'
Izmjena! Izlazi Luke Montebello, ulazi Alexander Satariano.
64'
GOL! Malta - Hrvatska 1:7
Mrežu je zatresao Lovro Majer. Asistent je Marko Livaja.
64' Drugi pogodak Lovre Majera! Oršić je ostavio Livaji koji je vratio dodavanje, ali ne za dupli pas jer Oršić propušta, a lopta dolazi Majeru koji s lijeve strane iskosa lako trse mrežu.
68'
Izmjena! Izlazi Joseph Mbong, ulazi Shaun Dimech.
70' Ovo je i dio povijesti, Hrvatska je po prvi put u gostima zabila više od šest pogodaka.
71' Krasna kombinacija Petković-Vlašić-Livaja, ali udarac Hajdukove zvijezde prelak je za vratara.
79'
Žuti karton dobio je Enrico Pepe.
83'
Izmjena! Izlazi Kurt Shaw, ulazi Karl Micallef.
84' Petković je vrlo željan igre po povratku u reprezentaciju, sad je isprobao šut s ruba 16 metara, ali Bonello brani.
90'+1' Dvije minute nadoknade.
90'+2' Kraj susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!