Ante Kuliš
82'

Dragan Tadić
Susret počinje u 18:00 sati.
 I Hajduku i Hrvatskom dragovoljcu treba pobjeda na otvaranju 33. kola HT Prve lige. Oboje pobjedama zadržavaju teoretske šanse za svoje ciljeve, Hajduk za prvaka, a Dragovoljac za ostanak.

Na ovoj utakmici svoj debi imat će 17-godišnji Rokas Pukštas, mladi litavsko-američki nogometaš koji se istaknuo u juniorskoj ekipi Hajduka, a u nedostatku veznjaka Dambrauskas ga "gura u vatru" usred borbe za naslov.
 U posljednjem susretu Hajduk si je remijem u Koprivnici dosta smanjio šanse za titulu, dok je Dragovoljac pobjedom nad Šibenikom održao kakve-takve nade u ostanak na životu.
1' Susret je započeo.
1' 24 sekunde trebale su za prvi pokušaj domaćina, ubačaj Mikanovića odbijen je do Krovinovića koji sa 16 metara puca prema sjevernoj tribini.
4' Zatresao je Livaja mrežu nakon što mu je odlično nabacio Melnjak, ali je to učinio iz zaleđa pa pogodak ne vrijedi.
5' Novi pokušaj zasad razigranog Livaje, očito mu je odmor godio. Okrenuo je igrača na leđima i potegnuo s 20-ak metara, ali niski udarac Šubarić odbija u korner.
6'
GOL! Hajduk - Hrvatski dragovoljac 1:0
Mrežu je zatresao Nikola Kalinić.
6' Rano ipak vodi Hajduk! Drugi korner spušten je na peterac gdje je pucao Ferro, Šubarić odbio no samo do Kalinića koji se odlično snašao i pogodio praznu mrežu iz blizine.
9' Silovito je tukao Kalinić nakon što mu je loptu prebacio mladi Pukštas, ali je bio gotovo u mrtvom kutu i poslao je loptu preko gola.
15' Primirila se igra od pogotka, Dragovoljac je morao preuzeti više rizika prema naprijed, dok se Hajduk može posvetiti kontroli susreta i kažnjavanju grešaka gostiju.
16' Nikola Katić završio je na podu nakon duela s Bristrićem i drži se za zglob. Ukazuje mu se pomoć, a viđen je i Stefan Simić na zagrijavanju.
20' Bili traže penal, Livaja je sjajnim dodavanjem pronašao Čolinu koji je prošao Šubarića pa je pao. Sutkinja Martinčić je na vezi s VAR sobom.
21' VAR provjera bila je kratka i poruka je da se igra dalje.
28'
Izmjena! Izlazi Nikola Katić, ulazi Stefan Simić.
29' Prvi udarac Dragovoljca, Hodža je ubacio na glavu Karrice čiji udarac s 15 metara ide kraj gola.
31' Zanimljiva situacija kad je Frigan iza leđa prišao Lovri Kaliniću i ukrao mu loptu pri ispucavanju, ali sutkinja označava prekršaj napadača gostiju.
35' Loša procjena leta lopte od strane Ferra skoro je namjestila zicer Karrici, ali je brži na izlasku na loptu Lovre Kalinić. Hajduk ne izgleda dobro nakon uvodnih 15-ak minuta.
37' Prvi udarac u okvir Dragovoljca, pucao je Hodža s 20-ak metara u ruke Kalinića, a čujemo i prve zvižduke s poljudskih tribina.
39' Skoro je Pukštas došao do prvijenca! Svijeća Livaje prema naprijed pa se mladi Amerikanac glavom izborio za loptu na desnoj strani, išao je lobati Šubarića, ali poslao loptu kraj vrata. U nastavku akcije povratna lopta stigla je na udarac Mikanovića koji ide preko vrata.
45' Nešto duži napad Dragovoljca okončan je udarcem Brtana izvana, opet u ruke Kalinića.
45'+1' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Karrica je za kraj poluvremena poveo kontru i pucao u blok, ali kornera neće biti jer označen je kraj prvog dijela.
46' Početak drugog dijela.
49' Prva konkretnija akcija u drugom poluvremenu opet ima aktera Krovinovića, ovaj put njegov oštar ubačaj ispred Kalinića i Livaje hvata Šubarić.
51'
GOL! Hajduk - Hrvatski dragovoljac 1:1
Mrežu je zatresao Matija Frigan.
51' Evo izjednačenja i kazne za igru Hajduka! Oduzetu loptu na sredinu iskoristio je Bristrić na desnoj strani, poslao je nisku loptu usamljenom Friganu koji s desetak metara lakoćom gađa mrežu!
54' Okuražili su se gosti, opet tuče Hodža iz daljine, ali opet u Kalinića.
55' Opet VAR provjera ne pokazuje penal za Hajduk, bili su Gelšić i Smolčić u startu na Kaliniću, no opet nema elemenata da sutkinja ide to gledati.
56' Krenuo je Hajduk napadati, sad je Melnjak dobro tukao s 15 metara, a Šubarić uz pomoć bloka odbija.
57' Skoro autogol! Pukštas je gurnuo Kaliniću, a obrana u pkušaju izbijanja skoro vara Šubarića, no lopta se odbila pokraj gola. Nakon kornera nova gužva u kaznenom prostoru, sve je završilo dodavanjem Kalinića za Simića čiji udarac ide malo preko gola.
65' Ciljao je Pukštas sa 17 metara suprotni kut, preko gola.
65'
Izmjena! Izlazi Bernard Karrica, ulazi Filip Braut.
66' Opet padaju Hajdukovi igrači u kaznenom prostoru Dragovoljca, sad Čolina u duelu sa Šubarićem, ali opet Martinčić govori da se podigne.
70' Hajduk sve više napada jer nema što čekati, sad je neloš pokušaj Čoline ostao u bloku.
71'
Izmjena! Izlazi Dario Melnjak, ulazi Marin Ljubičić.
72'
Žuti karton dobio je Admir Bristrić.
72'
Žuti karton dobio je Lukas Grgić.
73' Bijeli žele još jednom penal, sad je sumnja u to da je obrana Livajin udarac blokirala rukom. No, snimka je pokazala da je lopta od bedra braniča pogodila Livajinu ruku.
75'
Izmjena! Izlazi Admir Bristrić, ulazi Marino Kukoč.
76' Opasan korner gostiju na prvu stativu odakle je proslijedio Smolčić, ali nikog nema u sredini.
80' Ferrov ubačaj skoro je vjetar odnio u mrežu, ali pod gredom čupa Šubarić u korner.
81'
Žuti karton dobio je Marko Brtan.
82'
Izmjena! Izlazi Matija Frigan, ulazi Ante Kuliš.
82'
Izmjena! Izlazi Dino Mikanović, ulazi Gergő Lovrencsics.
82'
Izmjena! Izlazi Rokas Pukstas, ulazi Roko Brajković.
83' Mnogo toga se izdogađalo u posljednjih dvije i pol-tri minute, silni pokušaji i udarci Hajduka koji su redom pozavršavali u blokovima.
87'
GOL! Hajduk - Hrvatski dragovoljac 2:1
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Gergő Lovrencsics.
87' Livaja prekida post u ključnom trenutku! Lovrencsics je sjajno ubacio s desne strane, ravno na glavu Livaje koji s pet metara po 23. put pogađa mrežu!
90'+1' Pet minuta nadoknade.
90'+4' Sad su Bili ti koji troše vrijeme, a Dragovoljcu treba pogodak.
90'+5' Kraj susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!