HT Prva liga, 35. kolo, 14.05.2022, 19:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Zdenko Lovrić, Marjan Tomas, Kristijan Novosel, Ivan Matić
3:1(1:1) Istra 1961
Abdallahi Mahmoud 15'
Istra 1961
Susret počinje u 19:05 sati.
 Hajduk igra posljednju utakmicu u ligi na Poljudu i pobjedom želi osigurati drugo mjesto, kao i produžiti nadu za titulom. Valdas Dambrauskas pripremio je nekoliko iznenađenja pa je promijenio oba beka, a zbog lakše ozljede Nikole Kalinića u prvoj postavi tu je Marin Ljubičić.
1' Započeo je susret.
3' Grgić je ubačajem dobro tražio utrčalog Livaju kojem je lopta ipak prebrza.
6' Joao Silva išao je na jednu dugu loptu pa ga je pokupio vlastiti vratar Majkić, ali nakon kraćeg ukazivanja pomoći može nastaviti.
12' Mahmoud se dobro okrenuo i zapucao je s 18 metara, ali od bloka je rezultat svega samo korner.
15'
GOL! Hajduk - Istra 1961 0:1
Mrežu je zatresao Abdallahi Mahmoud.
15' Kakva greška obrane Hajduka! Elez je poslao loše dodavanje Ferru koje je Mahmoud presjekao, pobjegao sam na Kalinića i lako zabio za vodstvo gostiju!
16'
Žuti karton dobio je Abdallahi Mahmoud.
17' Ako susret završi ovako, Dinamo je već večeras prvak.
23' Elez je u pokušaju iskupljenja poslao odličnu dugu loptu Livaji koji vraća u sredinu, ali tamo nema suigrača na čistom udarcu pa nema ni prilike.
30' Imao je Hujber šansu matirati Hajduk! Mahmoud je primio loptu u 16 metara na lijevoj strani, dodao je Hujberu na drugoj stativi gdje je ovaj sam i na kraju šalje loptu preko vrata! U blok je ipak ušao Čolina pa nakon kornera nova sjajna prilika za Istru, ali Perković glavom kraj gola.
32'
Žuti karton dobio je Marko Livaja.
35' Deset minuta do kraja poluvremena, a ništa Hajduk nije pokazao. Ni sjena momčadi s Rujevice i igra nedostojna nadanja za titulu.
36' Mahmoud je ukrao još jednu loptu i Istra je krenula u kontru četiri na tri, ali bio je sebičan i to obrana Bilih čisti.
36' Evo prvog pravog pokušaja Hajduka, potegnuo je Fossati s 20 metara, ali ide to malo preko gola.
41' Čini se da je penal za Hajduk! Čolina je s lijeve strane tražio Ljubičića na petercu kojeg skupljaju Majkić i Perković, a Lovrić pokazuje na bijelu točku!
42' Traje VAR provjera, čini se da se gleda je li Perković zahvatio Ljubičićevu nogu prije nego što je ovaj pucao.
44' Lovrić nakon tri minute provjere ide sam gledati.
45' Potvrđen kazneni udarac!
45'
Žuti karton dobio je Slavko Blagojević.
45'+1'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Marko Livaja.
45'+2' Livaja precizan, igra se još šest minuta nadoknade prvog dijela!
45'+4' Nasrnuo je Hajduk nakon pogotka po preokret do poluvremena, sad se mnogo kombiniralo, pucalo i odbijalo, ali nakon nekoliko blokova je to gol-aut.
45'+4'
Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Abdallahi Mahmoud.
45'+5' Kakva glupost Mahmouda! Imao je žuti pa je sad nagazio Lovrencsicsa s leđa dok je ovaj otvarao tranziciju i Lovrić mu pokazuje put u svlačionicu!
45'+6' Dosta teško je Lovrencsicsu šetati pa ga Kalinić doslovno nosi van terena kako bi mu se ukazala pomoć dok se igra nastavlja.
45'+9' Kraj prvog dijela, uspavanka pa kaos!
46'
Izmjena! Izlazi Gergő Lovrencsics, ulazi Dino Mikanović.
46'
Izmjena! Izlazi David Čolina, ulazi Dario Melnjak.
46'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Emir Sahiti.
46' Uz trostruku promjenu u redovima Hajduka, kreće drugo poluvrijeme.
46' Odmah je Melnjak aktivan po lijevom boku, povratnom je tražio Livaju na 15 metara čiji udarc ide prekeo grede.
48' Lovrić u novom dijalogu s VAR sobom, Grgić je nakon jednog kornera tražio penal jer ga je Caseres povukao na pod.
49' Novi jedanaesterac za Hajduk!
50'
Žuti karton dobio je Agustin Caseres.
51'
GOL! 2:1! Najstrožu kaznu realizirao je Marko Livaja.
52' Majkić je pogodio stranu, ali Livajin udarac je išao u samu malu mrežicu i Hajduk je okrenuo!
53' Odlična duga lopta Eleza za Livaju, ovaj je vrhom kopačke probao prebaciti Majkića, no ovaj je spreman.
54'
GOL! Hajduk - Istra 1961 3:1
Mrežu je zatresao Filip Krovinović.
54' Krovinović povećava vodstvo, ekspresno je Hajduk riješio sve! Duži napad Hajduka završen je kratkim dodavanjem Sahitija za Krovinović koji jako preciznim udarcem s 15 metara trese mrežu.
56' Novi pokušaj Hajduka izvana, sad je Livaja opalio s 20-ak metara, no kraj gola.
57'
Izmjena! Izlazi Lukas Grgić, ulazi Nikola Kalinić.
63' Dobru kontru imao je Hajduk nakon odličnog Sahitijevog slaloma, no Livajin ubačaj od bloka ide u korner, a ne na Kalinića i Biuka koji su čekali u sredini.
68' Jedna duga lopta tražila je istrčalog Kalinića, ali prije njega to stiže Majkić.
69'
Žuti karton dobio je Mauro Perković.
75' Melnjak je s 20-ak metara udarcem zagrijao Majkića nakon što nije bilo mnogo igre u zadnjem razdoblju.
76' Sahiti trese gredu! Odlično je driblao s desne strane i potegnuo s nekih 14 metara, ali u okvir gola. Nakon toga Livaja s 18 metara još jednom malo protegnuo Majkića.
77'
Izmjena! Izlazi Slavko Blagojević, ulazi Antonio Perera Calderon.
78'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Josip Vuković.
80' Dobro je Melnjak zavrnuo s lijeve strane, na drugoj stativi su glavama išli Ferro i Kalinić i tko god da je pucao, učinio je to preko gola.
81' Odličan poluvisoki ubačaj Mikanovića došao je do samog Kalinića na 11 metara, ali njegovo primanje nije dobro.
82' Opet kombinacija Mikanović-Kalinić, sad je primanje dobro, ali udarac brani sjajni Majkić!
84' Majkić na streljani. Sad je Vuković probao s 20 metara, pokraj gola.
85'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Gonzalo Desio Mugica.
85'
Izmjena! Izlazi Luka Hujber, ulazi Dino Kapitanović.
85'
Izmjena! Izlazi Dion Drena Beljo, ulazi Lucas Moura Martins.
87' Biuk je imao sjajan slalom, prošao je Galileu i izašao na Majkića koji je skratio kut pa ovaj iz pada puca kraj vrata.
90'+1' Četiri minute nadoknade.
90'+2' Odbrojavamo minute do kraja, Torcida i Poljud pjesmom pozdravljaju svoje ljubimce za ovu ligašku sezonu i preostaje im se samo nadati iznenađenju Šibenika, a onda susret na Maksimiru pa novi poljudski spektakl, finale Kupa.
90'+4' Jedan od rijetkih izlazaka Istre u drugom dijelu rezultirao je kornerom i sudarom Moure i Ferra.
90'+5' Perković je sjajno pucao glavom nakon kornera, Kalinić iz pada odbija u gredu!
90'+6' Kraj susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!