HT Prva liga, 36. kolo, 21.05.2022, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Patrik Kolarić, Bojan Zobenica, Marjan Tomas
3:1(0:0) Hajduk
Marko Livaja 90'+4'
Hajduk
Susret počinje u 20:00 sati.
 Slavljeničku atmosferu na Maksimiru malo kvari kiša, a pokušat će to dodatno napraviti Hajduk. Pred nama je najveća utakmica hrvatskog nogometa za kraj uzbudljive sezone HT Prve lige.
 Ante Čačić poslao je najbolje što ima na teren, dok Valdas Dambrauskas gleda na finale Kupa pa je u Splitu ostavio Nikolu Kalinića, a na klupi Marka Livaju. U dosadašnjim susretima Dinamo nije dao ni gol Hajduku, dvije pobjede imaju Bijeli uz remi bez golova.
 Dok su Modri popunili svoj Sjever i Zapad, na Jugu problemi. Torcida nije ušla na stadion, a navodi s terena govore da su navijači Hajduka odbili ući na stadion nakon što im nije dopušteno unošenje transparenata i obilježja.
1' Susret je započeo.
4' Evo prve prilike na utakmici, došli su gosti u šesnaesterac Dinama pa se prvo Ljubičić okliznuo u udarcu, a onda Biuk iskosa puca preko gola.
7' Po jedna opasnija situacija na obje strane, prvo je Špikić dobro prošao pa pucao u blok, a onda je na drugoj strani Melnjak ostao sam na lijevoj strani, ali njegov oštar ubačaj ne nalazi cilj.
12' Mišić je opalio s 25 metara nakon što je Dinamo uzeo loptu visokim presingom, ali ide to daleko preko gola.
13' Najbolja šansa na susretu, Moharrami je prošao desno i ubacio, a Petković s deset metara volejem šalje loptu preko grede.
14' Odmah na drugoj strani je Sahiti probao sa 17 metara, a lopta se nezgodno odbila od Šutala pa Livaković odbija u korner.
17' Oštro je Bočkaj probao iz slobodnjaka s 25 metara nakon što je Fossati srušio Petkovića, ali Kalinić to lako hvata.
19' Odlično je Hajduk iskombinirao lijevo, došla je lopta do Ljubičića na šest metara, ali dodavanje je bilo malo iza leđa pa se mladi napadač spetljao.
23' Sad su i Bočkaj i Oršić duplim pasom izigrali obranu na lijevoj strani, ali ubačaj prvog ne nalazi utrčalog Petkovića na petercu.
28' Igra se u dosta visokom ritmu i nižu se napadi, sad je Sahiti driblingom natjerao Bočkaja da se sklizne pa je poslao nisku na peterac gdje Mišić čisti.
30' Oršić je driblingom slomio Ferra pa poslao centaršut na drugu stativu, ali tamo obrana čisti pokušaj Ivanušecovog spuštanja na Petkovića.
40' Pao je ritam u posljednjih nekoliko minuta, a sad imamo i kratak prekid zbog pirotehnike oko Kalinićevog gola.
40' Evo napokon nekog udarca nakon dugo vremena, Petković je ostavio Oršiću koji je pucao sa 17 metara, ali to od bloka ide malo kraj gola.
41' Ušuljao se Petković u peterac pri korneru, ali ubačaj mu je bio iza leđa pa nije dobro zahvatio loptu.
45'+1' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela.
46' Krenulo drugo poluvrijeme, još 45 minuta ove sezone je pred nama.
51' U prvih pet minuta drugog dijela lopta je više kod Hajduka koji kontrolira igru, ali opasnijih situacija nema.
53'
GOL! Dinamo - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Bruno Petković. Asistent je Sadegh Moharrami.
53' Vodi Dinamo! Sve je krenulo udarcem Ivanušeca s 18 metara koji je zatresao vratnicu, a onda se lopta odbila Moharramiju desno kojim niskom loptom nalazi samog Petkovića na petercu odakle ovaj lako zabija!
58' Pucao je Špikić s lijeve strane iskosa, ali pokraj gola.
61'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Marko Livaja.
61'
Izmjena! Izlazi Josip Vuković, ulazi Lukas Grgić.
62' Evo nam ipak Livaje na terenu, uz salve zvižduka maksimirskih tribina.
63' Odličnu situaciju imao je Ljubičić, gurnuo ga je Krovinović loptom samog desno, ali se umjesto udarca mladi napadač odlučio na primanje i povratnu koja je odbijena u korner.
67'
Izmjena! Izlazi Francisco Reis Ferreira, ulazi Stefan Simić.
67'
Izmjena! Izlazi Dario Melnjak, ulazi David Čolina.
68' Livaja je zatresao mrežu, ali ga je lopta pogodila od noge u ruku pa u gol i čini se da gola neće biti.
71' Nakon poduže provjere, potvrđeno je da gol ne vrijedi. Sad imamo još malo prekida zbog bakljade.
71'
Izmjena! Izlazi Dario Špikić, ulazi Luka Menalo.
76' Još traje pauza, Bad Blue Boysi su bakljama zapalili svoj transparent i izbio je manji požar na sjeveru. Od Livajinog gola pošlo je već osam minuta.
80' Napokon nastavljamo, nakon 12 minuta.
84'
Izmjena! Izlazi Marin Ljubičić, ulazi Jan Mlakar.
84'
Izmjena! Izlazi Arijan Ademi, ulazi Amer Gojak.
85' Odličan dupli pas s Fossatijem izbacio je Mikanvića desno, on je povratnom tražio Biuka čiji udarac s 11 metara ide preko gola.
89' Odlično je Biuk driblao i prošao lijevom stranom, a njegovu nisku loptu s tri metra Mlakar gura tik pokraj stative.
90' Šutalo je tukao s ruba 16 metara, daleko preko gola.
90'+1' Deset minuta nadoknade.
90'+1' Nova odlična prilika Hajduka, Čolina je prošao lijevom stranom pa ubacio nisko, lopta je odbijena naa drugu stranu gdje je Mlakar pucao, ali Šutalo odbija ispred linije.
90'+4'
GOL! Dinamo - Hajduk 1:1
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Filip Krovinović.
90'+4' Ne da Livaja ni kad nije bitno! Krovinović je dao dugu loptu na koju su išli Grgić i Livaja, potonji je na petercu zahvatio loptu koja uz pomoć Bočkajevog bloka ide u mrežu!
90'+5'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Martin Baturina.
90'+8' Hajduk je nešto bolji nakon gola, sad je Mikanović ubacio na Grgićevu glavu, ali ide taj udarac sporo kraj gola.
90'+9' Odlično je Oršić potegnuo s 30-ak metara iz slobodnjaka, protegnuo se Kalinić, ali ide to malo iznad kuta!
90'+10'
GOL! Dinamo - Hajduk 2:1
Mrežu je zatresao Mislav Oršić. Asistent je Martin Baturina.
90'+10' Sjajan kraj derbija i lige! Dinamo je ipak stigao do vodstva i pobjede, okliznuo se Krovinović pa je krenula kontra koju Baturina završava dodavanjem za samog Oršića na drugoj stativi i to je gol!
90'+12'
GOL! Dinamo - Hajduk 3:1
Mrežu je zatresao Martin Baturina.
90'+12' Simultanka Baturine u završnici! Opet slična akcija, kontra Dinama nakon ukradene lopte, a ovaj put je mladi Dinamovac predriblao jednoga u kaznenom prostoru i završio udarcem iskosa s desetak metara u dalji kut!
90'+14' Kao da nitko ne želi da se sezona završi, ide i VAR provjera.
90'+15' Gledamo je li bilo prekršaja Menala na Krovinoviću u začetku akcije, ili igranja rukom.
90'+15' Gol vrijedi i to je kraj susreta!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!