SuperSport Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 13.08.2022, 18:30 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar)
Susret počinje u 18:30 sati.
 Vrlo zanimljiv dvoboj otvara subotnji program u SuperSport HNL-u. Gorica na svom travnjaku traži prvu pobjedu, a u goste joj je došla Lokomotiva.
1' Počeo je susret.
6' Dosta agresivan početak Goričana koji pritišču, imali su već dva kornera, ali čeka se na pravu priliku.
9'
GOL! Gorica - Lokomotiva 0:1
Mrežu je zatresao Jakov Anton Vasilj.
9' Lokomotiva vodi 1:0!!! Vasilj je s loptom ušao s lijeve strane u sredinu i pucao s 18 metara, bio je to slab udarac, ali iznimno precizan i lopta se od vratnice odbila u mrežu!
11' Nova prilika za Lokose! Lopta za Kulenovića koji ulazi u 16, vraća loptu za Vasilja koji puca, ali lopta od bloka ide pokraj gola!
17' Evo i pokušaja Waguea, dovukao je loptu do zone udarca i pucao s 18-19 metara, ali lopta od bloka ide u korner. Oporavila se Gorica od primljenog pogotka, nekoliko minuta bila je u nokdaunu.
25' Vratnica!! Odlična akcija Lokosa, Vasilj je dobio loptu u 16 metara, stao je, osjetio Cipetića iza leđa, odlično ga proigrao, a on pogađa vratnicu!
33' Odlično Lokosi izgledaju, baš uigrano, moderno i kvalitetno.
40' Ima Gorica puno problema s Lokomotivom koja igra puno brže, daleko bolje stoji na terenu i moglo je biti i više od ovih 1:0.
45' Krasne obrane Čavline! Wague je ubacio s desne strane, Jurić propustio loptu za Kalika koji puca iz blizine, Čavlina brani, lopta se odbija do Kalika koji puca s metra, ali Čavlina i to brani!
45' Kraj prvog dijela, 1:0 Lokomotiva!
46'
Izmjena! Izlazi Paulius Golubickas, ulazi Joey Suk.
46'
Izmjena! Izlazi Josip Pivarić, ulazi Luka Stojković.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46' Odmah dobra prilika za Goricu, Jurić je probao s ruba 16 metara, imao je jako dobar pogled, lopta ide malo pokraj gola.
58' Čisti zicer za Vasilja, brani Banić! Jako loša reakcija obrane Gorice koja uopće nije ispratila Vasilja, on je došao sam pred Banića, pokušao ga prebaciti, ali vratar Gorice brani!
60' Kazneni udarac za Goricu! Goričan je u 16 metara srušio Ndockyta i Kolarić pokazuje na 11 metara!
61'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Anthony Kalik.
61' Kalik snažno pod gredu za 1:1! Čavlina niti blizu.
61'
Izmjena! Izlazi Silvio Goričan, ulazi Marin Šotiček.
64'
Izmjena! Izlazi Moussa Wague, ulazi Momčilo Raspopović.
64'
Izmjena! Izlazi Merveil Ndockyt, ulazi Menezes dos Santos Wallace.
66'
GOL! Gorica - Lokomotiva 2:1
Mrežu je zatresao Toni Fruk. Asistent je Joey Suk.
66' Asistencija Suk, gol Fruk, 2:1!!!! Suk je bio u skoku i glavom odbio loptu iza leđa Lokosa, u prazan prostor ulazi Fruk i rutinski zabija pokraj Čavline!
70'
Žuti karton dobio je Ante Matej Jurić.
71'
Izmjena! Izlazi Ante Matej Jurić, ulazi Caio Da Cruz.
73' Još jedan dobar pokušaj Vasilja izvana, ponovno niska lopta prema donjem kutu i ponovno malo pokraj vratnice!
79'
Izmjena! Izlazi Jakov Anton Vasilj, ulazi Indrit Tuci.
79'
GOL! Gorica - Lokomotiva 3:1
Mrežu je zatresao Caio Da Cruz. Asistent je Aleksandar Jovičić.
79' Velika neopreznost Solde, Cruz to kažnjava! Jovičić je sa svoje polovice glavom poslao loptu perd 16 metara gdje Cruz bježi Soldi i s ruba 16 metara pogađa u sam kut! 3:1 Gorica!
81' Vrhunska obrana Banića!!!! Odlična lopta u 16 metara za Cokaja koji je apsolutno sam pred Banićem, odlično je pucao, ali Banić je visoko podigao ruku i sjajno obranio!
84'
GOL! Gorica - Lokomotiva 3:2
Mrežu je zatresao Indrit Tuci. Asistent je Sandro Kulenović.
84' Još jednu asistenciju pišemo Kulenoviću koji je sada u 16 metara pronašao Tucija koji je smirio loptu i omnda pogodio u suprotni donji kut, 3:2, još nije gotovo!
85'
Izmjena! Izlazi Branimir Cipetić, ulazi Marko Vranjković.
85'
Izmjena! Izlazi Enis Cokaj, ulazi Blaž Bošković.
87'
Žuti karton dobio je Matuš Vojtko.
90'
Žuti karton dobio je Justin de Haas.
90' Dva čista zicera za Lokose! Prvo je pokušaj Tucija obranio Banić, lopta se odbila do Boškovića koji puca, ali s crte odbija Krizmanić, probao je i Kulenović, no u blok.
90' Tri minute nadoknade.
90'+4'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Vinko Skrbin.
90'+6' Kraj, Gorica odnosi pobjedu 3:2!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!