SuperSport Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 14.08.2022, 21:00 h, Rujevica
Suci: Jakov Titlić, Hrvoje Radić, Željko Bučar, Ante Terzić
0:1(0:0) Slaven Belupo
Ante Crnac 70'
Slaven Belupo
Susret počinje u 21:00 sati.
 Čekamo posljednji dvoboj petog kola HNL-a. Pobjednik ovog susreta ima priliku doći do sedmog ili osmog boda i svrgnuti Hajduk s drugog mjesta na tablici uz utakmicu više.
1' Započeo je susret.
4' Prva situacija koju možemo nazvati pokušajem, Halilović je volejem opalio ubačaj Djouahre visoko u kavez.
7' Lijepo je Frigan s desne strane slomio Božića i ušao do peterca, ali od svega samo korner.
16' Rijeka je bolja i aktivnija u prvih 15 minuta, više ima loptu i traži gol, ali nema šansi.
26' 25 je minuta iza nas, nema prilika usprkos velikom posjedu Rijeke. Slaven je sad preko 200 minuta bez primljenog gola, još od one petarde Dinama.
27' Evo potencijalne prve prilike, Hodža je nanizao četvoricu pa dao Djouahri koji puca sa 16 metara, ali pogađa Frigana u zaleđu.
29' Opasno je Ampem zavrnuo s desne strane, kasni Vukčević na drugoj stativi.
33' Par napada Slavena u nizu rezultiralo je samo kornerima, još tražimo onu pravu priliku na susretu.
34' Kvržić sa 17 metara, ravno u Labrovića, ali to je prvi udarac Slavena u okvir.
36' Naramak loših vijesti za Tadića, Ampem je šepajući nakon pada napustio teren i izgleda da će se morati mijenjati.
37'
Izmjena! Izlazi Prince Obeng Ampem, ulazi Denis Bušnja.
39' Prva prava prilika! Prošao je Frigan lijepo nakon kombincije s Bušnjom, dodao Djouahri koji puca iz povratne, ali Tepšić blokira kad su već svi svladani!
45'+1' Igrat će se dvije minute dodatka.
45'+2' Kraj prvog dijela, ništa-ništa.
46'
Izmjena! Izlazi Alen Halilović, ulazi Adrian Liber.
46' Počinje drugo poluvrijeme, nadamo se mnogo bolje.
47' Prvi prijeti Slaven s dva ubačaja, ali nisu našli cilj, odnosno oba puta kasne napadači na oštre lopte.
48' Pokušao je Hodža sa 17 metara, odbija Marković.
56' Što je Marković skinuo Liberu! Sjajna prilika domaćih, Liber je dobio loptu u 16 metara i "zavaljao" obranu te sam pucao sa sedam metara, ali Marković brani zicer!
57' Opasno je sad i na drugoj strani, Hoxha je dugo vukao i potegao lijevom u bliži kut, ali trese se vanjska mreža! No, utakmica se napokon rasplamsala.
60'
Izmjena! Izlazi Marko Žuljević, ulazi Ante Crnac.
61'
Izmjena! Izlazi Alves Pereira Oliveira Talys, ulazi Arb Manaj.
62'
Izmjena! Izlazi Nais Djouahra, ulazi Jorge Obregon.
64' Dobro je pokušao Crnac s desne strane sa 17 metara, ravno u Labrovića. Drugi Slavenov u okvir večeras.
65'
Žuti karton dobio je Antonio Bosec.
69' Kvržić je potegnuo iz daljine, ali nema uspjeha kao primjerice Atanasov na Maksimiru.
70'
GOL! Rijeka - Slaven Belupo 0:1
Mrežu je zatresao Ante Crnac.
71' Uhhh kakva golčina Crnca! Nakon 330 minuta suše za Slaven, mladi Crnac ušao je s desne strane do ruba 16 metara i potegnuo lijevom u suprotni gornji kut Labrovićevog gola!
72'
Žuti karton dobio je Denis Bušnja.
73'
Izmjena! Izlazi Niko Galešić, ulazi Mario Vrančić.
76' Dobro je Liber probao iz voleja s 14 metara, no ide to kraj gola.
77' Hoxha je zaprijetio Labroviću, opet s ruba 16 metara, ali malo kraj gola.
82' Što opet skida Marković! Izigrana je obrana Slavena, sam je ostao Vrančić na osam metara iskosa, ali skida taj udarac vratar Slavena!
84' Opet udarac Vrančića, sad s 18 metara, ali pokraj gola!
85'
Izmjena! Izlazi Mario Marina, ulazi Jakov Bašić.
85'
Izmjena! Izlazi Arber Hoxha, ulazi Josip Mihalić.
85'
Izmjena! Izlazi Nikola Jambor, ulazi Mateo Kocijan.
89' Što sve promašuju Riječani! Sad je Obregon pobjegao i pucao desnom iskosa s osam metara, ali pokraj gola!
90'+1' Pet minuta nadoknade.
90'+2' Zapucao je Frigan s 20 metara iskosa s desne strane, ide to preko gola.
90'+3' Dobro se Mihalić na drugoj strani izvukao na 13 metara i zapucao točno u Labrovića.
90'+3' Crnac trese prečku! Došao je do peterca skoro s desne strane i raspalio opet u dalji kut, ali ne rješava susret, već trese gredu!
90'+5' kraj, Slaven slavi!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!