Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 18.08.2022, 20:45 h, Estadi Ciutat de Valencia - Valencia
Suci: Aleksei Kulbakov, Dmitri Žuk, Oleg Masljanko (Bjelorusija)
Giovani Lo Celso
60'
4
Pau Torres
60'
2
Kiko Femenia
60'
10
Dani Parejo
60'
26
Jackson Nicolas
73'
Susret počinje u 20:45 sati.
 Hajduk u gostima kod Villarreala nada se dobrom rezultatu, aktivnom uoči uzvrata u Splitu. Posao je jako težak, protivnik je iz elitnog ranga, ali Splićani ne gube nadu.
1' Počeo je susret, sretno Hajduče!
2' 60 sekundi trebalo je Villarrealu da zaprijeti, Awaziem je pogriješio u sredini, brzo je domaćin zaprijetio i Chukwueze je poslao loptu malo pokraj vratnice.
2'
GOL! Villarreal - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Stipe Biuk. Asistent je Marko Livaja.
2' Hajduk vodi 1:0!!!! Odmah su Bili zaprijetili, Livaja je bio s loptom na desnoj strani i ubacio je u sredinu, obrana nije stigla dobro reagirati, pred golom je bio Stipe Biuk koji je uklizao i poslao loptu u mrežu!
4' Villarreal je još jednom opasan, Moreno je dobio loptu u 16 metara i nije loše pucao, ali Kalinić je dobro postavljen.
13'
Žuti karton dobio je Marko Livaja.
15'
GOL! Villarreal - Hajduk 1:1
Mrežu je zatresao Morales.
15' Villarreal poravnava. Morales je dobio loptu u 16 metara, izvrtio i potpuno izbacio iz igre Mikanovića, Grgić je kasnio i Morales je pogodio u suprotni kut.
19'
GOL! Villarreal - Hajduk 2:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Marko Livaja.
19' Preokret Villarreala. Baena je ubacio iz slobodnog udarca, Livaja je bio najviši u skoku u sredini i nespretno skrenuo loptu u svoju mrežu.
29' Pokušaj Hajduka koji bi bio opasan da je Melnjak uspio dobro zahvatiti loptu, Krovinović mu je ubacio u sredinu, ali pozicija nije bila naš lagana.
30' Krovinović izvana, probao je iznenaditi Reinu, ali vratar domaćina bio je dobro postavljen.
32'
Žuti karton dobio je Alex Baena.
34' Ovo je bilo jako opasno. Chukwueze je ubacio na drugu vratnicu gdje je bio Morales, ali najbolje reagirao i iz blizine je pucao dosta loše.
35'
Žuti karton dobio je Emir Sahiti.
36'
GOL! Villarreal - Hajduk 3:1
36' Odlična lopta Chukwuezea prema Moralesu koji utrčava u prazan prostor, Borevković kasni i napadač domaćina šalje loptu pokraj Kalinića u mrežu 3:1.
42' Opet je bilo opasno. Slobodnjak za Villarreal na lijevoj strani, Baena je oštro pucao na drugu vratnicu, De La Fuente je dolazio, ali nije stigao do lopte.
45' Minuta nadoknade.
45'+1'
GOL! Villarreal - Hajduk 4:1
Mrežu je zatresao Gerard Moreno.
45'+1' Kontra domaćina i velikih 4:1. Hajdukova obrana izgleda potpuno razbijeno, povukao je domaćin kontru, Morales je proigrao Morena koji je sam pred Kalinićem i to lakoćom zabija.
45'+2' Kraj prvog dijela 4:1.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
48' Opasnost pred golom domaćina, Biuk je probao iskosa, lopta nije išla prema golu, Livaja je također bio predaleko.
49' Hajduk u defanzivi izgleda tragično, svaki dolazak Villarreala pred gol je panika. Sada je probao baena, ali dosta neprecizno.
54' Sjajan udarac Baene s nekih 18 metara, opalio je svom snagom, ali Kalinić je uspio odbiti.
60'
Izmjena! Izlazi Gerard Moreno, ulazi Giovani Lo Celso.
60'
Izmjena! Izlazi Alfonso Pedraza, ulazi Pau Torres.
60'
Izmjena! Izlazi Manu Morlanes, ulazi Kiko Femenia.
60'
Izmjena! Izlazi Adri, ulazi Dani Parejo.
65' Morales za Baenu koji se namješta i puca s 15 metara, ali Awaziem u zadnji trenutak blokira.
69'
Izmjena! Izlazi Dino Mikanović, ulazi Gergő Lovrencsics.
70'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Jan Mlakar.
72'
Žuti karton dobio je Chidozie Awaziem.
73'
Izmjena! Izlazi Morales, ulazi Jackson Nicolas.
75' Villarreal čim malo ubrza, Hajduk se raspada, Chukwueze je produžio korak i projurio prema golu, opalio sa 16 metara, Kalinić brani.
77' Ubačaj Pareja, Cuenca je vratio glavom loptu u sredinu gdje je u odličnoj situaciji bio Mandi, ali srećom promašio je loptu.
79'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Nikola Kalinić.
79'
Izmjena! Izlazi Josip Elez, ulazi Marco Fossati.
82' Stradao je Kalinić, lakat Mandija sjeo je na glavu, puno krvi, posjekotina je očito stvarno velika, a Hajduk je zaradio kazneni udarac.
83'
Žuti karton dobio je Aissa Mandi.
85'
Izmjena! Izlazi Nikola Kalinić, ulazi Jani Atanasov.
85'
GOL! 4:2! Najstrožu kaznu realizirao je Marco Fossati.
85' Fossati je bio miran, Hajduk smanjuje na 4:2!
90' Opasno je opalio iskosa Krovinović, vrlo snažno, ali za nijansu neprecizno.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+4'
Žuti karton dobio je Gergő Lovrencsics.
90'+5' Kraj, Villarreal slavi 4:2.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!