Liga nacija 2022., Liga A, skupina 1, 5. kolo, 22.09.2022, 20:45 h, Zagreb, Stadion Maksimir, gledatelja: 22.715
Suci: Davide Massa, Filippo Meli, Stefano Alassio (Italija)
21
90'+3'
Mikkel Damsgaard
59'
20
Rasmus Hojlund
59'
13
Rasmus Kristensen
59'
7
Mathias Jensen
71'
12
Kasper Dolberg
89'
Kasper Hjulmand
Susret počinje u 20:45 sati.
 Hrvatska i Danska sastaju se u susretu petog kola Lige A Lige nacija, u vrlo važnom dvoboju koji je bitan u utrci za prvo mjesto u skupini i plasman na završnicu ovog natjecanja.
1' Započeo je susret na Maksimiru.
2' Dobro je Hrvatska krenula i već u drugoj minuti došla je do prilike. Modrić je napravio nered i izborio korner, izveo ga je na drugu stranu do Sose koji vraća loptu u 16 metara otkud Šutalo glavom puca pokraj gola.
4' Dobar visoki presing Hrvatske i oduzeta lopta Dancima, pucao je na kraju Brozović s 20 metara, ali dosta neprecizno.
10' Nema velikog rizika kod jednih i drugih, uglavnom se igra nešto opreznije i zasad dosta ravnopravno.
17' Dobar pritisak Hrvatske, lijepa akcija za Perišića u 16 metara na lijevoj strani, nezgodno je ubacio pred gol, Danci su odbili, a Kovačić izvana puca daleko od gola.
22' Fantastična lopta Modrića za Perišića, primio ju je u teškoj situaciji točno u noge, pokušao pucati izvana, ali nije pogodio.
23' Prvi pokušaj Danaca, dobro su iskombinirali pred kaznenim prostorom Hrvatske, Wass je pucao s 18 metara, ali malo preko gola.
26' Još jednom dobar posao Modrića i Kovačića, dobro su kombinirali na lijevoj strani, Kovačić je idealno ubacio na 7-8 metara, glavom puca Gvardiol, malo pokraj gola.
32' I jedni i drugi kada su u posjedu odlučuju se za dosta povratnih lopti prema svojim zadnjim linijama, žele i jedni i drugi zadržati posjed i kontrolu.
34' Obrana Livakovića! Presjekli su Danci jedno dodavanje na hrvatskoj polovici, brzo su došli u 16 metara, Maehle je bio iskosa sam pred Livakovićem, ali hrvatski vratar brani.
36'
Žuti karton dobio je Ivan Perišić.
39' Odličan udarac Eriksena s nekih 17 metara, ali Livaković je sjajno postavljen i odbija u korner.
45' Kraj prvog dijela bez nadoknade, 0:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme bez promjena u postavama.
49'
GOL! Hrvatska - Danska 1:0
Mrežu je zatresao Borna Sosa.
49' Hrvatska vodi 1:0!!!!!! Nakon kornera i kombinacije Modrića i Kovačića, Luka je ubacio na peterac, lopta se odbijala u 16 metara i na kraju došla do Sose koji sa 17 metara, lagano, ali precizno pogađa u sami kut!
57'
Žuti karton dobio je Simon Kjaer.
58' Slobodnjak za Hrvatsku na 17 metara, Modrić je petom ostavio loptu za Perišića koji puca po zemlji jako opasno, lopta prolazi nekoliko centimetara pokraj vratnice.
59'
Izmjena! Izlazi Martin Braithwaite, ulazi Mikkel Damsgaard.
59'
Izmjena! Izlazi Thomas Delaney, ulazi Rasmus Hojlund.
59'
Izmjena! Izlazi Daniel Wass, ulazi Rasmus Kristensen.
66' Dobra akcija Hrvatske koju je započeo Pašalić, Perišić je dao loptu za Modrića na rubu kaznenog prostora, on se sjajno riješio čuvara i dobro pucao, ali Schmeichel brani.
69' Perišić je na travnjaku, problemi su s leđima ili s kukom.
70' Krasan prodor Kovačića kroz sredinu, ono što najbolje radi, ali završnica nije bila dobra.
71'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Bruno Petković.
71'
Izmjena! Izlazi Ivan Perišić, ulazi Mislav Oršić.
71'
Izmjena! Izlazi Simon Kjaer, ulazi Mathias Jensen.
71'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Nikola Vlašić.
77'
GOL! Hrvatska - Danska 1:1
Mrežu je zatresao Christian Eriksen.
77' Vraćaju se Danci. Čudesan pogodak Christiana Eriksena koji je dobio loptu na 22-23 metra i fantastično pogodio u gornji kut Livakovićevog gola.
78'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Lovro Majer.
79'
GOL! Hrvatska - Danska 2:1
Mrežu je zatresao Lovro Majer. Asistent je Bruno Petković.
79' Odmah uzvraća Majer, Hrvatska vodi 2:1!!!!!! Krasna akcija Oršić - Petković - Majer, Majer je dobio loptu na 18 metara i sjajno pogodio u donji kut!!!!
85' Jako opasno Danci su u nekoliko navrata imali priliku za dobar udarac, ali hrvatska obrana uspjela je sve to dobro ispratiti i izblokirati.
89'
Izmjena! Izlazi Andreas Skov Olsen, ulazi Kasper Dolberg.
90' Odlična lopta Modrića za Vlašića koji se sjurio prema golu, ušao u 16 metara, ali Schmeichel brani.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Domagoj Vida.
90'+5' Kraj, Hrvatska odnosi pobjedu 2:1!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!