Marco Pašalić
79'

Igor Bišćan
Susret počinje u 18:00 sati.
 Nakon što je Hrvatska upisala 2:1 pobjedu u Puli u prvom susretu protiv Danske, u Vejleu u uzvratu pokušat će zadržati stečenu prednost i izboriti nastup na Europskom prvenstvu do 21 godine.
1' Počeo je susret.
3' Prva prilika za Dance već u trećoj minuti, O'Riley je ubacio iskosa na peterac, tamo je najviši Ross, ali puca preko gola.
5' Odlična kombinacija Danaca u 16 metara, Daramy je bio u dobroj situaciji, ali Vušković ga je odlično izblokirao u posljednji trenutak.
10'
GOL! Danska (U21) - Hrvatska (U21) 1:0
Mrežu je zatresao Matthew O'Riley.
10' Vrlo rano Danska dolazi do vodstva. Nakon ubačaja Victora Kristiansena s lijeve strane, apsolutno sam na šest metara ostao je O'Reilly i lakoćom pogodio glavom.
19'
GOL! Danska (U21) - Hrvatska (U21) 2:0
Mrežu je zatresao Morten Frendrup.
19' Krasan pogodak Danaca za 2:0. S više od 20 metara Frendrup je opalio posve neočekivano, lopta je u visokom luku prebacila Kotarskog i ušla u mrežu.
27' Tek sada prvi pokušaj Hrvatske, ubačena lopta iz prekida, u skoku je bio Franjić, ali lopta se odbija u korner.
29' Danci su i dalje opasni sa svakim dolaskom do kaznenog prostora, O'Reilly je probao s ruba 16 metara, ali nije bio precuzan.
33' Sjajan udarac Luke Sučića s 20 metara, slomio je čuvara i odlično opalio prema kutu, ali vratar Hermansen odličnom obranom spašava Dansku.
35' Odmah uzvraćaju Danci, kontra na drugoj strani, pucao je s ruba 16 metara O'Riley, lopta od bloka odlazi u korner.
37' Još jednom Hrvatska opasno živi. Ubačaj iz kornera s desne strane, u skoku je najviši Ross koji dobro puca, ali lopta ide pokraj vratnice.
40' Najbolja prilika za Hrvatsku! U 16 metara Beljo je primio loptu, nije došao do prostora za udarac, ali zato je Sučić koji puca s desetak metara, ali sjajno brani Hermansson. Nakon kornera glavom je pucao Soldo, nije bilo daleko, ali lopta ide pokraj vratnice.
44' Još jedan pokušaj Sučića izvana, ali još jednom ima smetnju na putu prema golu i lopta završava u korneru.
45'
Žuti karton dobio je Bartol Franjić.
45' Nema nadoknade, kraj prvog poluvremena, Danci mogu biti puno zadovoljniji.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
55' Pripremaju se prve izmjene u hrvatskom sastavu, Fruk i Biuk će na travnjak, Hrvatska treba napasti jače i stvoriti pritisak.
56'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Toni Fruk.
56'
Izmjena! Izlazi Michele Šego, ulazi Stipe Biuk.
58' Odmah Fruk prijeti, dobio je loptu u 16 metara malo iskosa, dosta nezgodno je gađao, ali Hermansson potvrđuje kako je odličan vratar.
64' Velika obrana Kotarskog, O'Reilly je još jednom opasno zaprijetio, s ruba 16 metara pucao je u donji kut, ali Kotarski sjajno brani.
65'
Izmjena! Izlazi Matthew O'Riley, ulazi Mads Bidstrup.
65'
Izmjena! Izlazi Casper Tengstedt, ulazi Mathias Kvistgaarden.
65'
Izmjena! Izlazi Dion Drena Beljo, ulazi Igor Matanović.
70'
Žuti karton dobio je Stipe Biuk.
75' Velika gužva u 16 metara Hrvatske, pokušavali su Danci pronaći put do mreže, na kraju je pucai Kvistgaarden, srećom pokraj gola.
78' Daramy je vrlo opasan, još jednom je ušao s loptom u 16 metara, uspio je pogurati pokraj Solde, ali Kotarski brani.
79'
Izmjena! Izlazi Bartol Franjić, ulazi Roko Šimić.
79'
Izmjena! Izlazi Gabriel Vidović, ulazi Marco Pašalić.
81'
Izmjena! Izlazi Gustav Isaksen, ulazi Albert Gronbaek.
84'
GOL! Danska (U21) - Hrvatska (U21) 2:1
Mrežu je zatresao Igor Matanović.
84' Hrvatska se vraća!!! Igrači s klupe kreirali su povratak, Biuk je nabacio, Šimić spustio glavom, a Matanović iz blizine skrenuo loptu u mrežu!
86'
Žuti karton dobio je Roko Šimić.
89'
Žuti karton dobio je Mohamed Daramy.
89'
Žuti karton dobio je Veldin Hodža.
90' Tri minute nadoknade.
90'+1'
Žuti karton dobio je David Čolina.
90'+3' Kraj regularnog dijela, idemo u produžetke!
91' Počeo je prvi produžetak. Lopta je za Hrvatsku.
92' Prvi pokušaj u produžetku za Hrvatsku. S dvadesetak metara pucao je Pašalić, a Hermansen ubilježio još jednu obranu.
93'
Izmjena! Izlazi Maurits Kjaergaard, ulazi Nicolas Madsen.
103' Prilika za Hrvatsku! Soldo je dao loptu za Matanovića u 16 metara, on je pokušao iskosa, ali Danci su ga izblokirali.
103'
Izmjena! Izlazi Morten Frendrup, ulazi Filip Jorgensen.
105' Sjajna prilika za Hrvatsku! Prvo je Šimić bio s loptom u 16 metara, ali zaustavili su ga Danci, lopta je došla do Biuka koji puca, ali opet sjajno brani Hermansson!
105'+1' Kraj prvog produžetka.
106' Počeo je drugi produžetak.
110'
Žuti karton dobio je Mathias Kvistgaarden.
112' Odličan pokušaj Danaca, Gronbaek se sjajno izborio za udarac na rubu 16 metara, odlično je gađao, ali lopta ipak za malo prolazi pokraj gola.
113' Kakva prilika za Hrvatsku! Pašalić je dobio loptu na sedam metara, gađao je suprotni kut, ali lopta se od lakta Danca odbija u korner vrlo malo pokraj vratnice. Nakon kornera pucao je Fruk s nekih 14 metara, ali također malo pokraj gola.
116' Pašalić je povukao loptu do 18 metara, namjestio se na udarac i gađao u donji kut, Hermansson brani i to!
120'
Izmjena! Izlazi Mathias Kvistgaarden, ulazi Nikolas Dyhr.
120'+2' Kraj produžetaka, odluka pada s 11 metara!
121' Dyhr vara Kotarskog 1:0.
121' Mario Vušković također siguran, čekao je vratar, ali predobar udarac.
121' Gronbaek vrlo mirno, 2:1.
121' Fruk, nisko u desni kut, 2:2!
121' I Jorgensen mirno pogađa. 3:2.
121' Soldo u kut, neobranjivo!
121' Brani Kotarski! Kristensen nije imao snagu u udarcu, Kotarski je pogodio stranu!
121' Matanović stativa.
121' Bio je Kotarski na lopti, ali ipak ulazi, Masdsen zabija, 4:3.
121' Sučić neobranjivo! 4:4.
121' Kotarski brani udarac Rossa!
121' Pašalić zabija, 5:4, HRVATSKA PROLAZI NA EUROPSKO PRVENSTVO!!!!!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!