Keanu Baccus
84'

Graham Arnold
Susret počinje u 20:00 sati.
 Treći maratonski dan na Svjetskom prvenstvu zaključuju Francuska i Australija. Francuzi su branitelji naslova, a i u Rusiji prije četiri godine igrali su na startu protiv Australaca te slavili 2:1.
1' Počeo je susret.
9'
GOL! Francuska - Australija 0:1
Mrežu je zatresao Craig Goodwin.
9' Prvi napad Australaca i odmah pogodak! S desne strane ubacio je u sredinu Leckie, sam je na drugoj vratnici bio Goodwin koji snažno pod gredu pogađa za vodstvo!
11' Da stvar bude potpuno loša za Francusku, tu se još ozlijedio Lucas Hernandez koji napušta igru, stradalo je koljeno.
13'
Izmjena! Izlazi Lucas Hernandez, ulazi Theo Hernandez.
22' Vojvoda Duke opalio je vrlo snažno s dobrih 25 metara, prohujalo je pokraj vratnice. Francuzi se baš i nisu oporavili od događanja s početka susreta.
27'
GOL! Francuska - Australija 1:1
Mrežu je zatresao Adrien Rabiot.
27' Vraćaju se Francuzi! Izbijena lopta nakon kornera došla je van 16 metara do Thea Hernandeza koji odlično ubacuje pred gol, iz drugog plana uskače Rabiot i glavom zabija za 1:1.
31'
GOL! Francuska - Australija 2:1
Mrežu je zatresao Olivier Giroud.
31' Brzi preokret Francuza nakon poklona Australaca! Nathaniel Atkinson je izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, brzo je to iskoristio Rabiot koji je proigrao u sredini samog Girouda, a on rutinski zabija. Još prije pet minuta Francuska je gubila!
40' Sada Francuzi potpuno kontroliraju susret i Australija ne može konkretnije krenuti prema naprijed.
45' Kakav promašaj Mbappea, dobra akcija Francuza, Griezmann ga je pronašao u sredini, a Mbappe potpuno sam poslao loptu visoko preko gola.
45' Šest minuta nadoknade.
45'+2' Vratnica! McGree je ubacio, Irvine je bio najviši u skoku, nije to bio jak udarac, ali je bio precizan, Lloris nije krenuo na loptu, a ona je završila na vratnici!
45'+7' Kraj prvog dijela, 2:1!
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50' Giroud je poznat po atraktivnim golovima, a sada je umalo zabio škaricama, lopta je prošla malo pokraj gola.
55'
Žuti karton dobio je Mitch Duke.
56'
Izmjena! Izlazi Mitch Duke, ulazi Jason Cummings.
61' Krasna akcija Girouda i Mbappea! Giroud je fantastično petom gurnuo Mbappea u odličnu priliku, ali ipak Australci u zadnji tren čiste.
67' Sjajanj potez Behicha! Griezmann je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, Behich je uspio obraniti na gol liniji.
68'
GOL! Francuska - Australija 3:1
Mrežu je zatresao Kylian Mbappe.
68' Behicheva obrana bila je samo odgoda neizbježnog! Australci su sve više visjeli, a u 68. minuti nakon krasnog ubačaja Dembelea, Mbappe je glavom pospremio loptu u mrežu.
71'
GOL! Francuska - Australija 4:1
71' Mbappe ovaj put asistent, a Giroud zabija jedan od svoijih brojnih golova glavom za 4:1!
73'
Izmjena! Izlazi Riley McGree, ulazi Awer Mabil.
74'
Izmjena! Izlazi Craig Goodwin, ulazi Garang Kuol.
76'
Izmjena! Izlazi Aurelien Tchouameni, ulazi Youssouf Fofana.
76'
Izmjena! Izlazi Ousmane Dembele, ulazi Kingsley Coman.
80'
Žuti karton dobio je Jackson Irvine.
84'
Izmjena! Izlazi Jackson Irvine, ulazi Keanu Baccus.
88'
Izmjena! Izlazi Benjamin Pavard, ulazi Jules Kounde.
88'
Izmjena! Izlazi Olivier Giroud, ulazi Marcus Thuram.
90' Još sedam minuta nadoknade.
90'+5'
Žuti karton dobio je Aaron Mooy.
90'+8' Kraj, Francuska odnosi uvjerljivu pobjedu.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!