Haitham Asiri
88'
Herve Renard
Susret počinje u 11:00 sati.
 Treći dan Svjetskog prvenstva otvaraju Argentina i Saudijska Arabija. Argentina na posljednjem Messijevom SP-u ima visoke ambicije, ali Saudijci sanjaju senzaciju na startu.
1' Započeo je susret između Argentine i Saudijske Arabije.
2' Odmah na startu susreta i prva prilika za Argentinu. Nakon što je prevario nekoliko protivničkih braniča, Messi puca s 12, 13 metara, Al-Owais zatvara kut i odbija loptu.
8' Nakon VAR provjere Argentina će imati priliku povesti s bijele točke. U kaznenom prostoru povlačen je i srušen Paredes.
10'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Lionel Messi.
10' Al-Owais odlazi u jednu, lopta u drugu stranu i Argentina je vrlo rano osigurala vodstvo.
29' Osim pogotka s bijele točke, argentinski su nogometaši još dva puta pronašli put do protivničke mreže, ali i Messiju i Lautaru Martinezu zgoditak je poništen zbog zaleđa.
35' Još jednom Lautaro Martinez šalje loptu iza Al-Owaisa, još jednom zaleđe.
43' Messi ubacuje iz kuta, a De Paul s ruba kaznenog prostora šalje loptu visoko iznad gola.
45'+3'
Izmjena! Izlazi Salman Al-Faraj, ulazi Hattan Bahebri.
45'+3' Kapetan Saudijske Arabije Salman Al-Faraj prije desetak minuta zaradio je ozljedu i ipak je morao izaći i prije završetka prvog dijela.
45'+5' Igrat će se najmanje pet minuta sudačke nadoknade.
45'+5' Kraj je prvog dijela.
46' Nastavlja se susret prve utakmice dana na SP-u u Kataru.
48'
GOL! Argentina - Saudijska Arabija 1:1
Mrežu je zatresao Saleh Al-Shehri.
48' Iz prvog udarca na gol Saudijska Arabija je izjednačila! Saleh Al-Shehri ulazi s Romerom na leđima u kazneni prostor, uspijeva se izboriti za udarac i pogoditi.
53'
GOL! Argentina - Saudijska Arabija 1:2
Mrežu je zatresao Salem Al-Dawsari.
53' Kakav povratak Saudijske Arabije u susret! Prvi pokušaj Saudijaca završava u bloku, odlično loptu prima Salem Al-Dawsari, niže četvoricu Argentinaca i neobranjivo pogađa u suprotan gornji kut.
55' Saudijska Arabija je prva reprezentacija koja je u zadnje 24 utakmice zabila Argentini više od jednog gola.
59'
Izmjena! Izlazi Alejandro Gomez, ulazi Julian Alvarez.
59'
Izmjena! Izlazi Leandro Paredes, ulazi Enzo Fernandez.
59'
Izmjena! Izlazi Cristian Romero, ulazi Lisandro Martinez.
63' Kakva prilika za Argentinu, ali promjene rezultata nema. Odličan udarac Lautara Martineza, lopta na putu pogađa Tagliafica, mijenja smjer, ali Al-Owais odlično čuva svoj kut.
67'
Žuti karton dobio je Abdulellah Al-Malki.
71'
Izmjena! Izlazi Nicolas Tagliafico, ulazi Marcos Acuna.
75'
Žuti karton dobio je Ali Al-Bulaihi.
77' Argentina ne može stvoriti praviti pritisak, Saudijci su odmaknuli igru od svog gola.
78'
Izmjena! Izlazi Saleh Al-Shehri, ulazi Sultan Al-Ghannam.
79'
Žuti karton dobio je Salem Al-Dawsari.
80' Messi iz slobodnog udarca s 23 metra gađa visoko iznad gola. Vremena za Argentinu je sve manje.
82'
Žuti karton dobio je Saud Abdulhamid.
84' Nakon dugo vremena jedna opasnija prilika Argentine. Messi pokušava glavom s šest, sedam metara iskosa, ali Al-Owais se ne da iznenaditi.
88'
Žuti karton dobio je Nawaf Al-Abed.
88'
Izmjena! Izlazi Nawaf Al-Abed, ulazi Abdulelah Al-Amri.
88'
Izmjena! Izlazi Firas Al-Buraikan, ulazi Haitham Asiri.
90'+1' Igra se prva od osam minuta sudačke nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Mohammed Al-Owais.
90'+2' Umjesto da je suđen prekršaj nad vratarom SA, nakon čega je Al-Amri morao čistiti s crte, Al-Owais je zaradio žuti karton.
90'+6' Traje prekid zbog ukazivanja pomoći Al-Shahraniju nakon sudara sa svojim vratarom.
90'+11' Odlična prilika za Argentinu, još bolja obrana Al-Owaisa. Nakon ubačaja s desne strane glavom je pucao Alvarez.
90'+14' Kraj je susreta. Saudijska Arabija je svladala Argentinu i kreirala prvu senzaciju na ovom Svjetskom prvenstvu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!