SP 2022., skupina E, 1. kolo, 23.11.2022, 14:00 h, Khalifa International Stadium (Doha)
Leon Goretzka
67'
18
Jonas Hofmann
67'
9
Niclas Füllkrug
79'
11
Mario Götze
79'
26
Youssoufa Moukoko
90'
Takehiro Tomiyasu
46'
9
Kaoru Mitoma
57'
18
Takuma Asano
57'
8
Ritsu Doan
71'
10
Takumi Minamino
75'
Hajime Moriyasu
Susret počinje u 14:00 sati.
 Njemačka nastup na Svjetskom prvenstvu otvara susretom protiv vrlo neugodnog i dinamičnog Japana koji će pokušati doći do iznenađenja...
1' Počela je utakmica u Dohi.
8' Maeda je zatresao njemačku mrežu nakon jednog brzog napada svoje momčadi, ali od promjene rezultata ništa. Suđeno je zaleđe.
17' Nakon ubačaja s lijeve strane Rüdiger pokušava glavom, a lopta odlazi malo pored desne vratnice.
20' S 20 metara pokušao je Kimmich, nakon jedne odbijene lopte. Vratar Japana je na mjestu.
29' Raum prolazi po lijevoj strani, ubacuje, vratar Gonda odbija, ali samo do Gündogan koji gađa, ali tek u blok.
32' Kazneni udarac je za Njemačku nakon što je Gonda srušio Rauma.
33'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Ilkay Gündogan.
33' Njemačka je u vodstvu. Gündogan loptu šalje u jednu stranu, a Gonda odlazi u drugu.
45' Musiala puca s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi visoko iznad gola.
45'+1' Igra se prva od četiri dodatne minute.
45'+4' Nakon VAR provjere ništa od zgoditka Havertza. Napadač Njemačke bio je u nedozvoljenoj poziciji.
45'+6' Nakon ubačaja s lijeve strane sam u sredini ostaje Maeda, puca glavom malo pokraj gola.
45'+7' Kraj je prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Takefusa Kubo, ulazi Takehiro Tomiyasu.
46' Nastavlja se susret Njemačke i Japana.
47' S 14 metara iskosa u prilici je Gnabry, gađa bliži gornji kut i za malo je neprecizan.
51' Musiala s lijeve strane ulazi u kazneni prostor, niže nekoliko japanskih igrača, dolazi do sredine kaznenog prostora, puca, ali tuče iznad gola.
57'
Izmjena! Izlazi Yuto Nagatomo, ulazi Kaoru Mitoma.
57'
Izmjena! Izlazi Daizen Maeda, ulazi Takuma Asano.
60' Njemačka prijeti iz svih daljina i strana. Sada je vratnicu pogodio Gündogan.
60' Fantastične reakcije Gonde, obranio je dvije sjajne prilike Gnabryja, još jedan težak udarac i održao Japan na životu.
67'
Izmjena! Izlazi Ilkay Gündogan, ulazi Leon Goretzka.
67'
Izmjena! Izlazi Thomas Müller, ulazi Jonas Hofmann.
71'
Izmjena! Izlazi Ao Tanaka, ulazi Ritsu Doan.
73' Sada sjajno brani i Neuer! Dobro je sa 6-7 metara pucao Sakai, ali Neuer je fantastično obranio.
75'
GOL! Njemačka - Japan 1:1
Mrežu je zatresao Ritsu Doan.
75'
Izmjena! Izlazi Hiroki Sakai, ulazi Takumi Minamino.
75' Japan se vraća! Hrabri Japanci uspjeli su izjednačiti, Minamino je pucao iskosa, Neuer je odbio loptu, ali do Doana koji iz blizine zabija za 1:1!
79'
Izmjena! Izlazi Kai Havertz, ulazi Niclas Füllkrug.
79'
Izmjena! Izlazi Jamal Musiala, ulazi Mario Götze.
84'
GOL! Njemačka - Japan 1:2
Mrežu je zatresao Takuma Asano.
84' Japan vodi 2:1, kakav pogodak! Dugačka lopta za Asana koji ulazi u 16 metara i praktički iz mrtvog kuta "probija" snažnim udarcem Neuera i pogađa u prvi kut!
90'
Izmjena! Izlazi Serge Gnabry, ulazi Youssoufa Moukoko.
90'+1' Prva je od minimalno sedam minuta sudačke nadoknade.
90'+8' Ubačaj Njemačke iz prekida, pred golom Japana je i Neuer, Süle je došao do lopte, ali je odlično izblokiran.
90'+9' Kraj je susreta. Nakon Argentine, iznenađujući poraz na startu Svjetskog prvenstva upisala je i Njemačka.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!