Hattan Bahebri
90'+5'
Herve Renard
Susret počinje u 14:00 sati.
 Senzacionalni pobjednik nad Argentinom, Saudijska Arabija, može već danas osigurati mjesto u osmini finala. Saudijci trebaju pobjedu protiv Poljske kojoj također treba pobjeda.
1' Počeo je susret između Poljske i Saudijske Arabije.
12' Iako konkretnih opasnosti nema niti na jednoj, niti na drugoj strani, igra se ritmično i dobro s obje strane.
13' Mohamed Kanno prvi je koji je ozbiljnije zaprijetio poljskom vrataru. Malo iskosa s desne gađao je ispod grede, ali je Szczesny uspio odbiti.
15'
Žuti karton dobio je Jakub Kiwior.
16'
Žuti karton dobio je Matty Cash.
19'
Žuti karton dobio je Arkadiusz Milik.
20' Umjesto prilika, poljski sastav skuplja javne opomene. Cash je u roku od četiri minute mogao zaraditi i drugi žuti karton, zbog lakta u glavu.
20'
Žuti karton dobio je Abdulellah Al-Malki.
25' Saudijska Arabija za sada je ostavlja bolji dojam, češće je na protivničkoj polovici, a jedina prava prilika ona je Kanna iz 13. minute.
26' Nakon skoro pola sata igre i Poljska je došla do prve svoje opasnije prilike. Bielik je najviši u skoku nakon ubačaja s desne strane, ali na mjestu je Saleh Al-Shehri koji blokira njegov udarac.
39'
GOL! Poljska - Saudijska Arabija 1:0
Mrežu je zatresao Piotr Zielinski.
39' Dugo, dugo ništa od Poljske i onda iz prve konkretnije akcije dolazi do zgoditka. Lewandowski je prvi pokušao, ali nije dobro zahvatio loptu. Ipak, spriječio je da ode u gol aut, vratio je pred gol za Zielinskog koji nema težak posao.
44' Traje VAR provjera zbog prekršaja u kaznenom prostoru Poljske.
45' Saudijska Arabija imat će prilike izjednačiti s bijele točke.
45'+1' Szczesny brani udarac Al-Dawsarija s jedanaest metara, a zatim odmah i pokušaj Al-Breika nakon odbijene lopte.
45'+2' Igra se druga od deset minuta sudačke nadoknade.
45'+4'
Žuti karton dobio je Abdulelah Al-Amri.
45'+12' Kraj je prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Sami Al-Najei, ulazi Nawaf Al-Abed.
46' Nastavlja se susret 2. kola skupine C.
55' Poljska ponovno opasno živi. Velika je gužva u njenom kaznenom prostoru, lopta se odbijala nekoliko puta, a Szczesny je još jednom skinuo šut Al-Dawsarija.
60' Firas Al-Buraikan prijeti malo iskosa s lijeve strane, ali i dalje ništa od promjene rezultata. Saudijska Arabija je ponovno bolji protivnik na terenu.
63'
Izmjena! Izlazi Piotr Zielinski, ulazi Jakub Kaminski.
64' Milik je ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac iz idealne situacije zaustavlja okvir gola.
65'
Izmjena! Izlazi Mohammed Al-Breik, ulazi Sultan Al-Ghannam.
66' Još jednom je okvir gola spasio Saudijsku Arabiju. Ovoga puta u prilici je na petercu bio Lewandowski.
69' Al-Dawsari sada pokušava šutem van kaznenog prostora, vratar Poljske je i treći puta uspješniji.
71'
Izmjena! Izlazi Arkadiusz Milik, ulazi Krzysztof Piatek.
78' Poljska obrana loše čisti u svom kaznenom prostoru, lopta odlazi na 17 metara prema Al Malkiju, koji puca lijevom nogom, gađa suprotan kut, ali lopta odlazi malo pored stative.
82'
GOL! Poljska - Saudijska Arabija 2:0
Mrežu je zatresao Robert Lewandowski.
82' Pogreška zadnje linije Saudijske Arabije, Lewandowski je tu da tu loptu pokupi i proslijedi u mrežu, za svoj prvi pogodak na svjetskim prvenstvima.
85'
Izmjena! Izlazi Abdulellah Al-Malki, ulazi Abdulrahman Al-Aboud.
85'
Izmjena! Izlazi Saleh Al-Shehri, ulazi Nasser Al-Dawsari.
90' Lewandowski je u novoj prilici za pogodak, ali nakon što je već svladao Al-Owaisa, i pritom ga koljenom pogodio u bradu, loptu na putu do mreže čisti netko iz obrane Saudijske Arabije.
90' Igrat će se još sedam minuta.
90'+5'
Izmjena! Izlazi Nawaf Al-Abed, ulazi Hattan Bahebri.
90'+7' Udarac Kanna odlazi malo pored lijeve stative. Vrlo vjerojatno je to posljednji pokušaj na ovom dvoboju.
90'+8' Kraj je susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!