SP 2022., skupina E, 2. kolo, 27.11.2022, 11:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett (Engleska)
Takuma Asano
46'
26
Hiroki Ito
46'
9
Kaoru Mitoma
62'
14
Junya Ito
67'
10
Takumi Minamino
82'
Brandon Aguilera
65'
9
Jewison Bennette
65'
14
Youstin Salas
89'
2
Daniel Chacon
90'+4'

Luis Fernando Suárez
Susret počinje u 11:00 sati.
 U susretu drugog kola skupine E Japan igra protiv Kostarike i traži tri boda s kojima bi se prinbližio prolazu u osminu finala Svjetskog prvenstva. Kostarikanci pak traže iskupljenje nakon katastrofe protiv Španjolske.
1' Počeo je prvi susret dana na Svjetskom prvenstvu.
12' Još uvijek nema pravih prilika, ali ovo je mogla biti odlična šansa za Kostarikance. Borges je poslao odličnu dugu loptu za Fullera, on bježi obrani, ali Gonda to dobro prati i odnosi ispred igrača Kostarike.
22' Nema previše uzbuđenja, igra se uglavnom na sredini terena, uz podjednaku raspodjelu posjeda lopte.
35' Najlošija utakmica do sada na ovom Prvenstvu. Najbolja prilika je udarac Joela Campbella sa ruba kaznenog prostora koji odlazi i iznad i pored gola.
42'
Žuti karton dobio je Anthony Contreras.
44'
Žuti karton dobio je Miki Yamane.
45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade. Jedna previše.
45'+1' Iza nas je polovica susreta između Japana i Kostarike.
46'
Izmjena! Izlazi Ayase Ueda, ulazi Takuma Asano.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Yuto Nagatomo, ulazi Hiroki Ito.
48' Japanski sastav izašao je raspoloženiji u nastavak, sada je jedna duža akcija završila obranom Navasa, ali i to je više od svega onoga što su i jedni i drugi prikazali u prvih 45 minuta.
60' Nakon čitave prve utakmice i današnjih sat vremena igre, Kostarika još uvijek traži svoj prvi udarac u okvir gola.
62'
Žuti karton dobio je Celso Borges.
62'
Izmjena! Izlazi Miki Yamane, ulazi Kaoru Mitoma.
63' Soma je sa 17 metara iz prekida, točno po sredini gola, mogao i bolje pucati. Lopta odlazi preko gola.
65'
Izmjena! Izlazi Gerson Torres, ulazi Brandon Aguilera.
65'
Izmjena! Izlazi Anthony Contreras, ulazi Jewison Bennette.
67'
Izmjena! Izlazi Ritsu Doan, ulazi Junya Ito.
70'
Žuti karton dobio je Francisco Calvo.
72' Ponovno Japan ima lijepu priliku iz prekida, ponovno malo izvan ruba kaznenog prostora po sredini, ali ovoga puta lopta završava u živom zidu.
81'
GOL! Japan - Kostarika 0:1
Mrežu je zatresao Keysher Fuller.
81' Iz čega je sada Kostarika stigla do vodstva! Fuller iskosa s desne strane kaznenog prostora puca prema golu, Gonda je dira, ali je već bio u padu, i ona preko njega završava u mreži.
82'
Izmjena! Izlazi Yuki Soma, ulazi Takumi Minamino.
84'
Žuti karton dobio je Ko Itakura.
88' Odlična prilika za Japan i puno sreće za Kostarikance. Nakon povratne lopte s lijeve strane s desetak je metara pucao Asano, Navas nogama odbija, nakon čega dolazi do filpera u petercu i vratar Kostarike na kraju uspijeva odnijeti loptu.
89'
Izmjena! Izlazi Celso Borges, ulazi Youstin Salas.
90' Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.
90'+3'
Žuti karton dobio je Wataru Endo.
90'+4'
Izmjena! Izlazi Joel Campbell, ulazi Daniel Chacon.
90'+6' Kraj je susreta u kojem je Japan vrhunski zaribao stvar nakon pobjede u prvom kolu protiv Njemačke.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!