SP 2022., skupina E, 3. kolo, 01.12.2022, 20:00 h, Khalifa International Stadium, Doha
Suci: Victor Gomes (Južnoafrička Republika)
Ritsu Doan
46'
9
Kaoru Mitoma
46'
18
Takuma Asano
61'
16
Takehiro Tomiyasu
69'
6
Wataru Endo
87'
Dani Carvajal
46'
10
Marco Asensio
57'
11
Ferran Torres
57'
18
Jordi Alba
68'
25
Ansu Fati
68'
Luis Enrique
Susret počinje u 20:00 sati.
1' Počela je utakmica.
5' Takefusa Kubo je prvi koji se našao u prilici, ali Rodri uspijeva očistiti opasnost.
7' Nakon akcije u kaznenom prostoru lopta je vraćena na 19 metara od kuda puca Nico Williams, ali dosta preko gola.
8' Nakon pogreške španjolske obrane lopta se kreće kroz kazneni prostor, a zatim je na desnu stranu izbačen Junya Ito koji odmah puca, ali u vanjski dio male mreže.
10' U drugoj utakmici skupine Njemačka je povela protiv Kostarike pogotkom Sergea Gnabryja.
11'
GOL! Japan - Španjolska 0:1
Mrežu je zatresao Alvaro Morata.
11' Puno su Španjolci kombinirali pred golom Japana, William je dobro vidio Azpilicuetu koji šalje loptu u sredinu pred gol za Moratu, a on nema težak zadatak pretvoriti to u pogodak.
23' Morata ulazi u kazneni prostor, puca malo iskosa s desne strane, ali Gonda je na mjestu.
36' I na drugoj strani Daichi Kamada ulazi u kazneni prostor malo po desnoj strani, ali njegov šut blokira Torres.
39'
Žuti karton dobio je Ko Itakura.
42' U lijepoj se prilici sada našao Olmo, ali ništa od povećanja vodstva, Taniguchi je uspio otkloniti opasnost.
44'
Žuti karton dobio je Shogo Taniguchi.
45'
Žuti karton dobio je Maya Yoshida.
45' Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade.
45'+1' Kraj je prvog dijela.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Takefusa Kubo, ulazi Ritsu Doan.
46'
Izmjena! Izlazi Yuto Nagatomo, ulazi Kaoru Mitoma.
46'
Izmjena! Izlazi Cesar Azpilicueta, ulazi Dani Carvajal.
48'
GOL! Japan - Španjolska 1:1
Mrežu je zatresao Ritsu Doan.
48' Japan je stigao do poravnanja odličnim udarcem Ritsua Doana koji je nakon greške Baldea zabio za poravnanje!
53'
GOL! Japan - Španjolska 2:1
Mrežu je zatresao Ao Tanaka.
53' Japan dolazi do preokreta!!! Ubačena je lopta na drugu vratnicu za Mitommu koji je vraća u sredinu, a na nju dolazi Tanaka i zakucava je u mrežu!
55' Veliki preokret u skupini i Japan je sada na vrhu te bi Hrvatska igrala protv njega!
57'
Izmjena! Izlazi Alvaro Morata, ulazi Marco Asensio.
57'
Izmjena! Izlazi Nico Williams, ulazi Ferran Torres.
61'
Izmjena! Izlazi Daizen Maeda, ulazi Takuma Asano.
68'
Izmjena! Izlazi Alejandro Balde, ulazi Jordi Alba.
68'
Izmjena! Izlazi Gavi, ulazi Ansu Fati.
69'
Izmjena! Izlazi Daichi Kamada, ulazi Takehiro Tomiyasu.
70' Japanci stvaraju velike probleme, presječena lopta, kontru je završio Asano vrlo lošim udarcem.
83' Oprošten je prekršaj Rodriju kada je Asano krenuo u kontru, Španjolska je tu dobro prošla.
86' Njemačka je opet u prednosti, pogodak za 3:2 postigao je Kai Havertz.
87'
Izmjena! Izlazi Ao Tanaka, ulazi Wataru Endo.
90' Vratar Japana obranio je u istoj minuti dvije obećavajuće, velike prilike Španjolske. Prvo Alba, a potom i Olmo nisu bili uspješni iz lijepih pozicija.
90' Igrat će se još minimalno sedam minuta.
90'+2' Njemačka je preko Niclasa Fullkruga stigla i do četvrtog zgoditka.
90'+8' Kraj je susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!