EP 2024., skupina D, 2. kolo, 28.03.2023, 20:45 h, Bursa, Büyükşehir Belediye Stadyumu
Suci: Andreas Ekberg, Fredrik Klyver, Niklas Nyberg (Švedska)
İsmail Yüksek
38'
14
Barış Alper Yılmaz
67'
21
Arda Güler
67'
9
Cenk Tosun
81'
11
Umut Nayir
81'

Susret počinje u 20:45 sati.

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras u Bursi igra protiv Turske važnu utakmicu drugog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Hrvatski nogometaši krenuli su remijem protiv Walesa, Turci su slavili u Armeniji i Hrvatska će večeras u Bursi trebati nadoknaditi propust s Poljuda.

Igrači su na travnjaku, himne intonirane, minuta šutnje za stradale u potresu, vrijeme je za igru.
1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!
2' Turci se u prve dvije minute doslovno nisu sastali s loptom.
5' Velika pogreška Brozovića koji je nonšalantno dodavao loptu na svojoj polovici, Özcan je presjekao dodavanje, lopta je gurnuta u 16 metara za Cengiza Ündera, ali Livaković odličnom obranom spašava.
10' Livaković opet spašava nakon nove pogreške! Šutalo je uspio nakratko uzeti loptu, ali se ona odbila od turskog igrača do Akturkoglua koji je dobro pucao s ruba 16 metara ali sjajnom reakcijom Livaković odbija u korner.
11' Nakon kornera lopta završava u mreži Livakovića, ali u zaleđu je bio Akturkoglu.
13' Turci su vrlo pokretljivi i agresivni, a Hrvatska je nakako olako ušla u utakmicu s puno nepotrebnih pogrešaka.
16' Prvi pokušaj Hrvatske, nakon centaršuta lopta se odbila do Stanišića koji okreće braniča i puca prema drugoj vratnici, ali nije bio precizan.
17' Ponovno Turci prijete i još jednom Hrvatska ne radi dobar posao. Lopta se nakon odbijanja našla kod Kokcua koji dobro puca sa 17 metara, ali Livaković je odlično postavljen.
20'
GOL! Turska - Hrvatska 0:1
Mrežu je zatresao Mateo Kovačić.
20' Hrvatska vodi 1:0!!!!! Sjajna lopta za Stanišića koji je stigao to dodavanje i pronašao Pašalića, on kratko kombinira s Perišićem pa gura loptu u sredinu gdje dolazi Kovačić i zabija za 1:0!
28' Još jedna kritična situacija, Stanišić je stavio u probleme Livakovića koji je ispucavao loptu, pogodio Unala, ali srećom lopta se nije odbila u gol.
32' Sjajno je Stanišić glavom odnio loptu i sjurio se po desnoj strani u 16 metara, imao potpuno prazan peterac, ali nitko od hrvatskih napadača nije išao prema golu, stajali su na povratnoj gdje je bilo zatvoreno dodavanje. Šteta da nitko nije prepoznao ovu priliku.
36' Calhanoglu je ostao sjediti na travnjaku, trebat će pomoć.
37' Calhanoglu ide van, predao je traku Soyuncuu.
38'
Izmjena! Izlazi Hakan Çalhanoglu, ulazi Ismail Yüksek.
40' Novi igrač na travnjaku odmah je pokušao udarcem izvana iznenaditi Livakovića, ali prvi preduvjet da bi ga iznenadio nije ispunjen, lopta je išla daleko od gola.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+4'
GOL! Turska - Hrvatska 0:2
45'+4' Mateo Kovačić - hrvatski golgeter! Čovjek bi rekao da dečko ima nos za gol, dva puta zaredom dolazi iz drugog plana i zabija! Modrić je krasno gurnuo loptu u prostor za Pašalića koji ulazi u 16 metara i puca, vratar kratko odbija, ali iz drugog plana ponovno dolazi Kovačić i zabija za 2:0!
45'+5' Kraj prvog dijela, 2:0!
46' Počelo je drugo poluvrijeme, bez izmjena.
50' Ponovno su Turci agresivno ušli u poluvrijeme, sada je stigao i prvi konkretan udarac na gol, Yuksek izvana preko gola.
56' VAR se uključio, Kadioglu je pao u 16 metara u kontaktu sa Šutalom.
57' Ništa od kaznenog udarca za Tursku, igraj dalje.
58' Kakva šansa za Pašalića!!! Modrić je sjajno prošao i ušao u kazneni prostor, u petercu je pronašao Pašalića koji od cijelog gola pogađa vratara!
62'
Žuti karton dobio je Dominik Livaković.
65'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Josip Juranović.
67'
Izmjena! Izlazi Orkun Kökçü, ulazi Bariş Alper Yilmaz.
67'
Izmjena! Izlazi Kerem Aktürkoglu, ulazi Arda Güler.
69'
Žuti karton dobio je Joško Gvardiol.
71' Cengiz Under se odlično izborio za udarac i opalio prema suprotnom kutu s nekih 18 metara, ali pokraj gola.
77' Dobro je Perišić vidio Kramarića, dao mu loptu na 18 metara, Krama ovaj put potpuno opravdano cilja, ali lopta ide malo pokraj gola.
81'
Izmjena! Izlazi Enes Ünal, ulazi Cenk Tosun.
81'
Izmjena! Izlazi Cengiz Ünder, ulazi Umut Nayir.
83'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Petar Musa.
83'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Lovro Majer.
88' Perišić je u problemima, izbacio je loptu iz igre i sjeo na travnjak.
89' Ne može Perišić nastaviti, priprema se Ivanušec.
90' Majer je opalio izvana s dobrih 22-23 metra, ali ravno u turskog vratara.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Ivan Perišić, ulazi Luka Ivanušec.
90'+3' Tosun je napravio nered na desnoj strani, ušao u 16 metara i snažno pucao iz blizine, ali Livaković i to brani!
90'+7' Kraj, Hrvatska je odnijela pobjedu 2:0!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
  • apolo6428.03.2023. u 23:20