Liga prvakinja: Podravka poražena u Volgogradu

Davor Sajko • nedjelja, 07.10.2001.

Nakon odigranog prvog susreta 2. pretkola Lige prvakinja u ruskom Volgogradu teško je za očekivati da ćemo ove sezone Podravku gledati u najelitnijem europskom natjecanju, Ligi prvakinja. Koprivničanke su poražene od domaće momčadi Akve rezultatom 30:18 (15:12) što je velikih -12 uoči uzvratnog susreta. Nakon prvih 30 minuta Podravka je imala prihvatljivih -3, međutim u nastavku su Ruskinje "prebacile u višu brzinu" te do kraja susreta ostvarile već navedenu prednost. U momčadi hrvatskih prvakinja najefikasnija je bila Renata Hodak s postignutih šest pogodaka, dok se u sastavu pobjedničke momčadi Čausova u deset navrata upisala u listu strijelaca.

Po svemu susdeći Podravka će ove sezone svoj nastup u euro-natjecanjima nastaviti u Kupu EHF, izuzev ukoliko u uzvratnom susretu u Koprivnici ne naprave čudo i nadoknade 12 pogotka manjka iz Volgograda.