Leotar prvak Premier lige BiH

Tomislav Pacak • nedjelja, 25.05.2003.

U super uzbudljivom posljednjem kolu Premier lige BiH, Leotar iz Trebinja po prvi je puta u klupskoj povijesti osvojio titulu prvaka. Osim Leotarove pobjede kod Rudara, velike zasluge za ovakav rasplet ima i Široki Brijeg koji je slavio protiv Željezničara..

"Željo" je trebao pobjedu protiv Širokog kako bi obranio naslov prvaka s obzirom da je uoči ovog kola imao isti broj bodova te bolji međusobni omjer s Leotarom, a u otvorenoj utakmici gdje su obje momčadi imale svoje prilike, gol odluke postigao je Santos u 83. minuti udarcem s 30-ak metara. Tako je Leotaru, klubu koji se zajedno s još pet srpskih momčadi priključio ove sezone Premier ligi BiH, 2:1 protiv Rudara bilo dovoljno za naslov i osiguravanje nastupa u pretkolu Lige prvaka. Ključni trenutak susreta dogodio se u drugom poluvremenu kada je iz kaznenog udarca pri rezultatu 1:1 Nenad Stojanović bio precizan, za veliku pobjedu Leotara.

Stojanović je, inače, na posudbi iz Crvene Zvezde, kojoj Leotar može zahvaliti svoju titulu jer je uz Stojanovića posudila još nekoliko igrača te trenera. Mjesta u pretkolu Kupa UEFA osigurali su Željezničar i Sarajevo, dok se posljednjeg dana ispadanja spasio Brotnjo iz Čitluka. Željezničar će imati priliku za malu osvetu Leotaru u predstojećoj uzvratnoj utakmici finala Kupa. U prvoj utakmici, u Trebinju, bilo je 0:0.