Zimski sportovi

NHL: Anaheim izborio sedmu utakmicu

Tomislav Pacak • nedjelja, 08.06.2003.

Predvođeni kapetanom Paulom Kariyom, Anaheim Mighty Ducksi slavili su sinoć sa 5:2 u šestoj utakmici finala Stanley Cupa protiv New Jerseya, izborivši tako odlučujuću sedmu utakmicu, koja je na rasporedu u ponedjeljak u East Rutherfordu...

Nakon što su prve četiri utakmice protekle u znaku čvrstih obrana i malo prilika za pogodak, peti i šesti dvoboj bili su zaista sjajne predstave, napadački gledano. A sinoć su u glavnoj ulozi bile "moćne patke". Već nakon 16 minuta domaći su vodili s 3:0 - prva dva gola postigao je Steve Rucchin, treći je dodao Steve Thomas. Na prvi odmor se otišlo s prednošću Ducksa 3:1, uspio je smanjiti Jay Pandolfo.

Druga trećina protekla je u znaku Paula Kariye, najboljeg igrača Anaheima koji je, istina, bio nevidljiv u dosadašnjem dijelu finala. Scott Stevens, branič New Jerseya poznat po oštrim i grubim startovima, "sravnio" je Kariyu s ledom, a nakon što je kapetan Anaheima nepomično ležao minutu na ledu, navijači su se ozbiljno zabrinuli za Kariyino zdravlje, svjesni da su Stevensovi startovi često slali igrače na podužu stanku (Lindros je, primjerice, propustio cijelu sezonu zbog potresa mozga). Međutim, Kanađanin je pokazao da je sazdan od čvrstih materijala, vratio se nakon pet minuta u utakmicu i odmah postigao svoj prvi pogodak u seriji, zapravo zaključivši ovaj dvoboj.

Vezane vijesti

Kariya je pogotku dodao i dvije asistencije, i upravo će probuđeni Kariya biti najopasnije oružje Ducksa u sedmoj, odlučujućoj utakmici. Jean-Sebastien Giguere bio je standardno čvrst s 26 obrana, a posljednji pogodak domaćih postigao je Petr Sykora početkom posljednje trećine. Naravno, Devilsi su favoriti u sedmom dvoboju, uostalom, dobili su kod kuće sve tri utakmice s gol-razlikom 12-3, a u cijelom doigravanju tek je Ottawa uspjela "ukrasti" jednu pobjedu iz Continental Airlines Arene...

Stanley Cup, finale: Anaheim Mighty Ducks - New Jersey Devils 5:2 (3-3).