Čudesni Monaco, četiri gola Prše, šokirani Bayern

Tomislav Pacak • srijeda, 05.11.2003.

Dado Pršo na najbolji je mogući način sam sebi čestitao 29. rođendan - u prvom poluvremenu utakmice Lige prvaka protiv Deportiva, Pršo je postigao tri gola, da bi već na početku drugog dodao još jedan, a Monaco je pobijedio s nevjerojatnih 8:3. Drugdje, Lyon je slavio u Munchenu, a Ivica Mornar promašio je kazneni udarac za Anderlecht koji je izgubio od Celtica...

Slika 1 od 1.

Čudesnu, zaista čudesnu, ili bolje reći nevjerojatnu utakmicu, odigrali su Monaco i Deportivo. Uostalom, konačni rezultat od 8:3 za domaće dovoljno govori, a pobjeda domaćih niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Junak dana u Monte Carlu svakako je hrvatski reprezentativac Dado Pršo koji je postigao čak četiri pogotka, a Monacu je inače puno pripomogla katastrofalno loša i spora obrana Španjolaca.

Pršo je prvi pogodak postigao nakon kornera koji je izveo Rothen, drugi ponovno glavom, a treći iz brze kontre, nakon što je veći dio posla obavio Giuly. Četvrti je stigao nakon još jedne kontre, Rothen je dobro uposlio Pršu koji je loptu smireno primio i poslao u mrežu Španjolaca...Pršo je igrao do 75. minute kada ja zaradio ovacije prisutnog auditorija. Još treba istaknuti sjajan pogodak Tristana u 52. minuti, jedan od rijetkih svijetlih trenutaka Depora ove noći.

U drugoj utakmici skupine C, PSV se vratio u igru za drugi krug sigurnom pobjedom protiv AEK-a. Bouma je nakon kornera Robbena načeo mrežu Grka, a konačnih 2:0 postavio je igrač utakmice, 19-godišnji Arjen Robben, nakon nesebične asistencije Kežmana.

Slika 2 od 2.

Iznenađenje večeri, ako se ne računa nevjerojatnih 8:3 Monaca, priredio je Lyon koji je svoju kvalitetu potvrdio pobjedom u Munhcenu. Juninho se u 6. minuti još jednom potvrdio kao fantastičan izvođač slobodnih udaraca, no njegovu "bombu" u 15. minuti je poništio Makaay četvrtim golom u četiri susreta Lige prvaka ove sezone. No, Bavarcima ni Makaay nije pomogao, u 53. minuti Elber je pokazao da nije zaboravio zabijati na Olimpijskom stadionu - Brazilac se osvetio Hitzfeldu za olako puštanje među "lavove", donijevši Lyonu super vrijednu pobjedu. Robert Kovač igrao je 90 minuta za Bayern, zaradio je žuti karton pri kraju utakmice.

Situaciju je dodatno zakomplicirao Celtic koji je u sjajnoj predstavi "razmontirao" Anderlecht s 3:0. Škoti su odmah "zaskočili" goste, zaslugom Larssona, Millera i Suttona, Celtic je već nakon pola sata igre imao nedodirljivih 3:0. U 77. minuti je kazneni udarac Mornaru obranio vratar Celtica, no nije uspio spriječiti Dindanea da prvi dođe do lopte za utješni gol Belgijaca. Inače, Mornar je igrao cijelu utakmicu za goste.

U novim dvobojima "zapad vs. istok" u skupini B, zapadnjaci su prošli bolje, iako je Lokomotiv uspio osvojiti bod u Milanu i tako ostaviti situaciju potpuno otvorenom. Na Highburyu je Arsenal konačno došao do pobjede, iako se Dynamo držao do 88. minute kada je konačno "bravu" Ukrajinaca otključao Ashley Cole. Jerko Leko igrao je cijelu utakmicu za goste, zaradio je žuti karton zbog kojeg neće moći nastupiti u idućem kolu. Goran Sablić igrao je od 22. minute za Kijevljane.

Jedina utakmica bez golova bila je ona između Real Sociedada i Juventusa, za koji je Igor Tudor igrao 90 minuta, dok je Olympiacos ostao "na životu" pobjedom protiv Galatasaraya, bilo je 3:0 za Grke zahvaljujući Mavrogenidisu, Castillu i Giovanniju.

Liga prvaka, 4. kolo, 5. studenoga:

Skupina A: Bayern - Lyon 1:2 (1:1) (Makaay 15; Juninho 6, Elber 53); Celtic - Anderlecht 3:1 (3:0) (Larsson 12, Miller 17, Sutton 29; Dindane 77);

Skupina B: Arsenal - Dynamo 1:0 (0:0) (Cole 88); Inter - Lokomotiv 1:1 (1:0) (Recoba 14; Loškov 54);

Skupina C: Monaco - Deportivo 8:3 (5:2) (Rothen 2, Giuly 11, Pršo 26, 30, 45+2, 49, Plasil 47, Cisse 68; Tristan 39, 52, Scaloni 45); PSV - AEK 2:0 (0:0) (Bouma 51, Robben 63);

Skupina D: Olympiakos - Galatasaray 3:0 (2:0) (Mavrogenidis 7, Castillo 34, Giovanni 90+6); Real Sociedad - Juventus 0:0 (0:0);