Ostali sportovi

Trimčevski i Perić osvojili i Pag

Davor Sajko • nedjelja, 27.06.2004.

Drugog i posljednjeg dana glavnog turnira igrana su ženska polufinala, finale i susret za treće mjesto, dok su kod odbojkaša na rasporedu bili i četvrtfinalni dvoboji.

Slika 1 od 2.

Nakon što su u četvrtfinalu s 2:0 u setovima bili bolji od Ivana Radovčića i Tonija Ivkovića, Grga Trimčevski i Krešimir Perić u polufinalu su, s lakoćom, nadvisili Marijana Palinkaša i Dina Rastovčana. Bez izgubljenog seta plasirali su se u finale gdje su ih čekali stari suparnici Pero Križanović i Siniša Viculin, koji su u polufinalu zaslužno pobijedili Slovence Sama Miklavca i Jasmina Čuturića.

Nakon sjajne igre i mnoštva atraktivnih poteza Grga Trimčevski i Krešimir Perić su sa 2:0 (u setovima 22:20; 22:20) zasluženo osvojili drugi turnir Prvenstva Hrvatske VIP Tour 2004 pobjedom nad splitskim parom Križanović / Viculin.

Vezane vijesti

Do trećeg mjesta na paškom turniru uvjerljivim nastupom došli su Slovenci Miklavc i Čuturić, koji su sa 21:14 i 21:17 bili bolji od Čakovčana Palinkaša i Rastovčana.

Odbojkašice su imale nešto manje zgusnut raspored.
Mjesto u finalu prve su osigurale Andrea Jurčić i Mirela Delić, koje su u tri iscrpljujuća seta nadigrale par Tonku Glavaš i Dalidu Vernier. U drugom polufinalnom susretu snage su odmjerile Milada Vankova i Dana Blahova i Marijana Ribičić i Tanja Nikolić. Nakon dva vrlo zanimljiva seta Čehinje Milada Vankova i Dana Blahova su se zasluženo probile do završnog dvoboja.

U finalu ih je u osvajanju titule ipak zaustavilo izvrsno igranje hrvatskog para Andreje Jurčić i Mirele Delić. Bio je to meč pun neizvjesnosti i uzbuđenja (21:17; 27:25; 15:9).

Slika 2 od 3.

Treće mjesto su osvojile Marijana Ribičić i Tanja Nikolić, svladavši s lakoćom Tonku Glavaš i Dalidu Vernier s 2:0 u setovima (21:11; 21:14).

Jurčić / Delić - Vankova / Blahova 21:17; 25:27; 15:9

VIP Tour 2004 putuje dalje jadranskom obalom, točnije na Rab, gdje će se od 8. do 11. srpnja održati turnir svjetske serije VIP WORLD SERIES CHALLENGER.