Automoto

Alonso brzo ali sigurno do pobjede na Magny-Coursu

Andrej Pezić • nedjelja, 03.07.2005.

Španjolac Fernando Alonso ostvario je svoju petu pobjedu ove sezone na današnjoj utrci za VN Francuske i tako došao do prve pobjede za Renault na njihovoj domaćoj stazi. Drugi je bio Finac Kimi Räikkönen koji je utrku započeo sa 13. pozicije...

Alonso je utrku započeo vrlo vatreno radeći veliku prednost nad ostalim vozačima krug za krugom. Njegovo vodstvo nitko nije uspio ugroziti tijekom cijele utrke, u svakom slučaju vrlo impresivna vožnja mogućeg budućeg svjetskog prvaka. Pobjedivši u ovoj utrci Alonso je postao prvi Renaultov vozač koji je pobjedio na domaćoj stazi od Alaina Prosta 1983. godine.

Aktualni svjetski prvak Michael Schumacher utrku je završio na trećoj poziciji dok je BAR-ov Jenson Button završio iza njega. Räikkönen, nakon što je izgubio deset pozicija na startu zbog promjene motora, odličnom taktikom sa dva zaustavljanja u boksu i još boljom vožnjom došao je do druge pozicije.