Grafičaru derbi, hat-trick Berdija

Petar Plevnik • ponedjeljak, 30.10.2006.

Nekompletno 13. kolo Treće HNL Istok obilježili su gosti, koji su na pet od sedam susreta uspijeli ostati neporaženi, od čega izdvajamo prvo gostujuće slavlje Olimpije. Do važne pobjede i drugog mjesta na ljestvici došao je osječki Grafičar Vodovod, svladavši na domaćem travnjaku vodeći Slavonac...

Središnji susret kola odigran je u osječkoj Retfali, gdje su snage odmjerili domaći Grafičar Vodovod i vodeća momčad na ljestvici, Slavonac CO iz Starih Perkovaca. Nažalost, umjesto po dobroj igri, susret prve i četvrte momčadi lige ostat će zabilježen po nesportskom ponašanju igrača i vodstva obaju momčadi te katastrofalnom suđenju mladog Marija Zebeca. Zebec je svoj show započeo u sedmoj minuti, kada je dosudio najblaže rečeno dvojben 11-erac za goste, kojeg u pogodak pretvara iskusni Šundalić. Do tog trenutka mirna utakmica pretvorila se u pravi rat na terenu, u kojem je podijeljeno 11 žutih i dva crvene kartona.

Čista kompenzacija za dosuđeni 11-erac uslijedila je 10 minuta kasnije, kada nakon pada Grnje u 16-ercu gostiju sudac pokazuje na bijelu točku, što koristi Šarić te pogađa za 1:1. U nervoznom nastavku susreta, u kojem su isključeni Hrušovski za goste te Grnja za domaćine, Grafičar je do pobjede stigao u 82. minuti, nakon što je udarac Đikića u vlastitu mrežu skrenuo Šundalić, pretvorivši se u tragičara.

U susjedskom obračunu Višnjevca i Olimpije, bolji su bili gosti iz osječkog Donjeg grada, pobjedom od 3:0 prekinuvši seriju domaćina od četiri susreta bez poraza. Domaćini su u prvih 20-ak minuta propustili nekoliko izglednih prigoda, što gosti kažnjavaju u nastavku susreta te pogocima Nikolića u 60. i Maletića u 62. i 90. dolaze do prve ovosezonske gostujuće pobjede.

Sloboda iz Tužnog još je jednom dokazala kako je u ovom trenutku najslabija momčad istočne skupine. Fenjeraš je u ovom kolu gostovao kod šesnaestoplasiranog Podravca u Virju te doživio još jedan uvjerljivi poraz, 5:1. Već do odmora domaćini su sa dva pogotka Blage te jednim Mlakara i Manojlovića došli do visokih 4:0, da bi u nastavku susreta po jednom pogađali Tekić za goste te Kosec za domaćine.

U još jednom susretu momčadi iz donjeg doma, snage su u Molvama odmjerili Mladost i osječki Metalac. Gosti su idealno otvorili susret, došavši u vodstvo već u prvoj minuti susreta preko Škorića. Nakon tri minute igre u drugom dijelu, domaćini pogotkom Lončareka dolaze do izjednačenja. Novu prednost gostima u 65. minuti donosi Šimić, no da bod ipak ostane u Molvama pobrinuo se Galinec u 88. minuti. Na samom kraju susreta došlo je do fizičkog obračuna domaćeg kapetana Gazdeka i gostujućeg braniča Kosa, za što su obojica nagrađeni crvenim kartonima.

Podjelom bodova okončan je susret u Oriovcu, između domaćeg Oriolika i gostujuće Mladosti iz Cernika. Goste je u vodstvo doveo Mario Vlaović u 20. minuti susreta, da bi konačan rezultat sedam minuta kasnije postavio Lukšić.

Sličan scenarij viđen je i u susretu Mladosti iz Ždralova i Pitomače. Prvi u vodstvo dolaze gosti, zahvaljujući pogotku Arapinca iz slobodnog udarca u 33. minuti, da bi bod domaćina osigurao Plejić u 68. minuti. Velik prigovoro domaćini su imali na suca Mihaela Jakšića, koji je u 83. minuti poništio pogodak Bakšaja.

Možda i najzanimljiviju utakmicu vidjeli su gledati u Požegi, u susretu domaće Slavonije i gostiju iz Nedelišća. Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, u samo osam minuta nastavka, zahvaljujući pogocima Berdija u 49. i 53. minuti, domaćini dolaze do prednosti od 2:0. Ipak, gosti se ne predaju te u razdoblju od 70. do 87. minute, pogocima Treske, Habeka i Vibovca dolaze do potpunog preokreta! Uzbuđenjima ni tu nije bio kraj, budući da u posljednoj minuti susreta domaćini iz najstrože kazne, hat-trickom Berdija, dolaze do konačnih 3:3.

Susreti između Graničara i Suhopolja te Croatije i Križeveca na rasporedu su u utorak.

Treća HNL, Istok, 13. kolo:
Grafičar Vodovod - Slavonac CO 2:1, Podravac - Sloboda 5:1, Slavonija - Nedelišće 3:3, Višnjevac - Olimpija 0:3, Mladost (M) - Metalac 2:2, Oriolik - Mladost (C) 1:1, Mladost (Ž) - Pitomača 1:1.