Slaven B. - Dinamo: Farmaceuti našli lijek za Modre

Slaven Belupo i Dinamo podijelili su bodove u zanimljivoj utakmici koja je na koprivnički Gradski stadion privukla 4000 gledatelja. Domaća je momčad vrlo dobro krenula u utakmicu, i već u 3. minuti Dodik se našao u izglednoj sutuaciji nakon akcije Vručine, ali je vratar Lončarić obranio njegov udarac s dva metra.

Farmaceuti su poveli već u 10. minuti, kad je slobodni udarac s 20 metara izveo Bojan Vručina. Lopta se odbila od nekog u 'živom zidu' Dinama, prevarila Lončarića i odsjela u donjem lijevom kutu.

Nakon toga slijedi pritisak gostiju, ali Buljat, Vugrinec i Mamić nisu bili precizni. S druge strane, udarcima iz daljine prijetili su Vručina i Mumlek. Kuže je već u prvom dijelu umjesto veznjaka Vukojevića uveo napadača Andersona, na poluvremenu je Buljata zamijenio Agić.

Dinamo je imao inicijativu tokom cijelog drugog poluvremena, a 'vjetar u leđa' nastavio je prvaku pružati i sudac Svilokos svojim dvojbenim odlukama, koje su izazivale bijes domaćih navijača.

U 49. minuti gredu je iz slobodnog udarca pogodio Vugrinec, a Nikoloski je potom zaustavio udarce Eduarda, Agića i Vugrinca. U 65. minuti Anderson s lijeve strane pogađa vratnicu, dvije minute kasnije Drpić glavom tuče pored gola. Eduardo opasno prijeti u 72. minuti, ali njegov udarac s desetak metara odlično je obranio Nikoloski.

Izjednačenje je stiglo u 84. minuti, kad je iz prekida s lijeve strane ubacio Modrić, a Vedran Ćorluka je glavom smjestio loptu u mrežu za 1:1, što je ostao i konačni rezultat. Ćorluka je u drugom dijelu stalno bio u napadu, bio je najopasniji Dinamov igrač. Njegov novi pokušaj glavom u 90. minuti obranio je Nikoloski. Sudac Svilokos u posljednjoj minuti nadoknade isključio je domaćeg trenera Elvisa Scoriju zbog prigovora.

Slaven Belupo je vrlo dobro parirao Dinamu, no teško se oteti dojmu da je domaćin mogao i više, da je bilo više hrabrosti i moći u igri prema vratima gostiju. Dinamov trener Kuže bio je vrlo nezadovoljan pristupom svojih igrača, a nije ga utješilo ni to što je potkraj susreta izbjegao poraz.