Smjena na vrhu, Ogulin nije poražen

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.10.2006.

Posljednjeplasirana momčad zapadne skupine Treće HNL, Ogulin, nije poražena u susretu 13. kola i to je vijest. Ogulincima se momčad u potpunosti raspala, igraju praktički s juniorima, a u ovom kolu otkinuli su dva boda Zagorcu. Na vrhu je došlo do pomjene nakon poraza Vinogradara u Rijeci, vodeća momčad sada je Vrapče...

Vrapče nastavlja sjajan rezultatski niz i to mu je donijelo i vodeću poziciju na ljestvici. U 13. kolu gostovali su kod Vrbovca i slavili 1:0 pogotkom Levanića u 87. minuti susreta. Najčvršća obrana lige odolijevala je povremenim napadima domaćih igrača, a džoker s klupe Levanić u završnici je odlučio pobjednika.

Do ovog kola vodeći Vinogradar poražen je u derbiju u Rijeci od Orijenta 2:1. Ranim pogotkom Topolovca Riječani su poveli, a ključni treniutak dogodio se u 36. minuti kada Čapin promašuje jedanaesterac za poravnanje, a praktički u slijedećem napadu Topolovec podiže na 2:0. U završnici susreta Marunica je tek smanjio na 2:1.

Segesta po imenima ima vjerojatno najzvučniju ekipu u Trećoj HNL, ali po igri je daleko od toga. U ovom kolu Siščani su pregaženi u Lučkom sa čak 4:1, a na kraju su dobro i prošli. Golub dvaput te po jednom Brčić i Šoljić bili su strijelci za domaćina, a konačnih 4:1 u završnici je postavio Antonio Hrnčević.

Naelektrizirana je atmosfera bila u Puli gdje je gostovao Rudar, a susret je okončan rezultatom 2:2. U završnici prvog dijela gosti su s dva pogotka Hodžića poveli 2:0, ali domaćin se vratio u drugom dijelu golovima Pekice i Rašule. U drugom dijelu sudac Skender imao je dosta posla, a u 50. minuti isključio je Istrinog trenera Scoriju te predstavnika Labinjana Milevoja.

Žminj na svom stadionu igra vrlo dobro. U ovom kolu ugostio je Radnik i svladao ga s 5:0. Nemoćni gosti nisu ništa pokazali, a Žminj je do pobjede došao golovima Peteha, Križmana, Roce, Sundaća i Ferlina.

Skromnu predstavu pružila je i Novalja na gostovanju kod Rudeša i poražena je 3:1. Matić, Marinšek i Grgić već u prvom dijelu odveli su Rudeš do visokih 3:0, a u nastavku je Banović tek smanjio na konačnih 3:1.

Zagorec je i dalje u padu forme o čemu svjedoči i tek remi kod najslabije momčadi lige Ogulina. Ogulinci su izvukli 1:1 i osvojili peti ovosezonski bod. Poveo je Zagorec u 48. minuti golom Vukoje, ali bod domaćinu donosi Dragičević deset minuta kasnije.

Za razliku od Zagorca, Karlovac podiže formu. U ovom kolu gostovao je u Samoboru i slavio 4:2. Nije se činilo da će gosti do popbjede, posebice nakon što je Tokić svojim drugim pogotkom u 75. minuti donio domaćinu vodstvo 2:0. Tada gosti počinju igrati i u posljednjih 15 minuta golovima Pinturića, Trbušića, Vrbanića i Nikolića rade preokret.

Treća HNL Zapad, 13. kolo:
Lučko - Segesta 4:1, Vrbovec - Vrapče 0:1, Istra - Rudar 2:2, Draga - Jadran 0:0, Samovor - Karlovac 2:4, Žminj - Radnik 5:0, Rudeš - Novalja 3:0, Ogulin - Zagorec 1:1, Orijent - Vinogradar 2:1.