Pula - Osijek: Remi u Puli

Goran Tomičić • subota, 04.11.2006.

Na Gradskom stadionu u Puli po kišovitom i hladnom vremenu okupilo se oko 300 gledatelja. Vidjeli su lošu utakmicu, usprkos četiri postignuta gola...

Domaći su poveli već u petoj minuti. Sandi Dobrić je prošao po lijevoj strani i odlično ubacio za Halilovića. Nitko od igrača Osijeka nije bio kraj pulskog napadača koji je odličnim udarcem iz okreta postigao gol za prednost Pule 1:0. Novu priliku Pula je imala već u 12. minuti. Ivan Babić je šutirao sa 16 metara u bliži kut, a Skender je dobro reagirao i obranio udarac.

Pet minuta kasnije sudac Edi Šunjić iz Splita pokazao je prvi žuti karton. Dobio ga je Pavličić zbog preoštrog prekršaja. U početnih 20 minuta Miroslav Žitnjak je mogao biti zadovoljan igrom svog veznog reda u oduzimanju lopte, ali izostalo je kreiranje prilika. Gosti su imali više loptu u nogama, ali Pula je stvarala prilike. U 33. minuti pogriješio je Lopes. Lopta je došla do Halilovića koji je promašio vrata. Osijek je iz prve dobre akcije izjednačio.

U 43. minuti Iveša je prvi došao do lopte ubačene u domaći šesnaesterac. Mostarlić je pao preko vratara , a Šunjić je dosudio jedanaesterac. Dojam je da je teško oštetio Pulu takvom odlukom. Domaći su protesirali, a Radas je zbog prigovora dobio žuti karton. Milardović je realizirao kazneni udarac za 1:1. Do kraja prvog poluvremena nijedna ekipa nije stvorila priliku za gol i na odmor se otišlo sa neodlučenim rezultatom.

Početkom drugog dijela Pula je zaigrala mnogo ofenzivnije i krenula po novo vodstvo. U 50. minuti Smoje je napravio prekršaj na 25 metara od svog gola i dobio žuti karton. Slobodan udarac izveo je Raić-Sudar. Pucao je prizemno, ali nije bilo potrebe za intervencijom Skendera. Pula je preuzela inicijativu, ali slično kao Osijek u prvom dijelu nije stvarala prilike. Gosti su većinu vremena proveli na svojoj polovici terena.

Do prvog udarca u drugih 45 minuta čekalo se do 79. minute. Kalinić je šutirao pored lijeve vratnice. U 80. minuti Osijek je poveo 2:1. Nakon jedne gužve pred golom domaćina najbolje se snašao Dinjar i gosti su bili blizu osvajanja sva tri boda. To je bio prvi Osijekov udarac na gol iz igre na cijeloj utakmici. U trećoj minuti sudačke nadoknade Raić-Sudar je oboren u kaznenom prostoru Osijeka i Šunjić je po drugi puta pokazao na bijelu točku, ovaj put u korist Pule. Radas je bio precizan i donio bod svojoj momčadi. To je vjerojatno i najrealniji rezultat, s obzirom na igru koju su pokazale obje momčadi.