CO Zagrebu plus šest protiv Ademara

Ivan Ambroš, Bruno Blumenschein • nedjelja, 25.03.2007.

Rukometaši CO Zagreba stvorili su zalihu od šest golova prednosti (26:20) prije uzvratnog susreta kod Ademar Leona. Unatoč dobroj prednosti, Zagrebaši će žaliti za samom završnicom u kojoj su mogli doći i do pobjede od osam golova razlike...

CO Zagreb - Ademar Leon 26:20

Kup pobjednika kupova EHF-a, prvi susret polufinala:

RK Croatia osiguranje Zagreb - CBM Ademar Leon 26:20 (12:8)

Zagreb, Ledena dvorana Doma sportova

Suci: Gintaras Paskevicius i Valdemaras Liachovicius (oba Litva)

CO Zagreb: Somić (12 obrana, 2 sedmerac); Terzić 2/1, Jurca 5, Kaleb 3, Bičanić 5, Horvat 3, Duvnjak 3, Toskić 3, Golić 1/1, Valčić, Lelić 1/1, Anušić, Bukić

Ademar Leon: Šarić (8 obrana), Alilović (4 obrane); Stranovsky 2/1, Aguinagalde 2, Entrerríos 6, Morros 2, Castresana 1, Perales 2, da Costa 4, Krivoschlykov 1, Garralda, Urdiales, Laluska, Jakobsen, Schlinger

Sedmerci: Zagreb 3/4, Ademar Leon 1/3

Isključenja: Zagreb 6 minuta, Ademar Leon 6 minuta

Nakon dvije obrane Somića, Stranovsky iz kontre postiže prvi gol na utakmici. Nakon dvije kontre gostiju, Zagreb stišće obranu i u 10. minuti Kaleb također iz kontre zabija za 3:4. Ubrzo potom Bičanić izjednačuje, a Jurca zabija za prvo vodstvo Zagreba 5:4 u 13. minuti. Zatim Terzić i Bičanić preuzimaju odgovornost i nastavljaju sjajnu seriju naših za 7:4 u 16. minuti. U tom trenutku španjolski trener zove timeout međutim ni to ne pomaže gostima jer u nastavku Horvat iz kontre zabija za 8:4.

Bijela obrana u tim trenucima funkcionira izvrsno, a Bičanić dovodi Zagreb do velike serije od 7-0, rezultata 9:4 i vodstva od pet golova razlike. Tada Mirko Alilović dolazi na vrata Ademara i Španjolci uspijevaju malo po malo smanjivati zaostatak. Trener Nenad Kljaić u 28. minuti kod 10:7 zove timeout, a na odmor se odlazi s rezultatom 12:8.

I drugo poluvrijeme počinje golovima gostiju koji smanjuju zaostatak na 13:11. Međutim Zagreb se ne da i u 38. minuti ponovo dolazi do četiri gola prednosti kod rezultata 15:11. U 39. minuti Toskić podiže na pet golova prednosti, a u 47. minuti bijeli dolaze i do šest golova razlike, 21:15. Kod najveće prednosti za Zagreb 23:17, u 54. minuti španjolska klupa u panici zove timeout. U posljednjoj minuti Toskićzabija za 26:19, ali Španjolci uspijevaju smanjiti za konačnih 26:20.

Uzvratni susret će se igrati u nedjelju, 1. travnja u španjolskom Leonu.