Magdeburgu Kup EHF-a

Ivan Ambroš • nedjelja, 29.04.2007.

U uzvratnoj utakmici finala Kupa EHF-a njemački je SC Magdeburg pobijedio španjolski CAI Aragon s 31:28 (11:10). Obzirom da je prvi ogled na španjolskom tlu završio neodlučeno (30:30), Nijemci su osvojili Kup EHF-a i još jednom dokazali da je i u ovom natjecanju njemački rukomet trenutno superiorniji od španjolskog...

Magdeburg - CAI Aragon 31:28 (11:10)

Bördelandhalle, Magdeburg, 7,838 gledatelja

Suci: Viktor Černega - Igor Poladenko (Rusija)

Magdeburg: Heinevetter; Tkaczyk (6), Roggisch, Bielecki (5), Van Olphen, Sprenger (2), Theverkauf (3/2), Abati (5/1), Grafenhorst (1), Kulešov, Jurecki (5) i Kretzschmar (4).

Aragon: Lapajne; Sorli (3), Vatne, Sorrentino (2), Ibai Cano (1), Víctor Alvarez (1), Prendes (1), Mariano Ortega (5), Rivera, Cartón (6/2), Arrhenius (2) i Doder (7).

Isključenja: Magdeburg 10 minuta, Aragon 6 minuta

Susret je započeo nervozno i dosta izjednačeno. Španjolska obrana 6-0 dobro funkcionira i Njemci ne uspijevaju doći do planirane prednosti na početku susreta. Štoviše, u 20. minuti Aragon ima tri gola prednosti - 5:8. Do kraja poluvremena Magdeburg preuzima inicijativu i na odmor odlazi sminimalnom prednosti 11:10.

U drugom poluvremenu nastavlja se izjednačena igra i u 38. minuti rezultat je 15:15. Do prve veće prednosti od četiri gola razlike domaćini dolaze u 44. minuti kada je 21:17. Međutim ni tada Magdeburg nije uspio slomiti Španjolce koji se u 50. minuti vraćaju na samo jedan gol zaostatka 22:21. U završnim trenucima Njemci su pokazali nervozu i brojne slabosti koje neiskusni Španjolci na kraju nisu znali iskoristiti. Susret je odlučen u posljednje dvije minute, nakon brojnih neiskorištenih prigoda na obje strane, sa konačnih 31:28.

Najbolji strijelci u španjolskim redovima su bili Dalibor Doder sa sedam i Carton sa šest golova, dok su Njemce predvodili Tkaczyk sa šest te Bielecki, Abati i Jurecki koji su mrežu Španjolaca zatresli po pet puta.

Iako je Magdeburg bio veliki favorit za osvajanje ovog trofeja, Aragon je u svom prvom europskom finalu u klupskoj povijesti pružao dostojan otpor sve do posljednje dvije minute. Impresivan rezultat za ekipu kojoj je ovo tek druga sezona u prvoj španjolskoj ligi. S druge strane Magdeburgu je ovo treći osvojeni Kup EHF-a, a isti su osvajali 1999. i 2001. U zadivljućuoj povijesti kluba svakako treba spomenuti i 2002. godinu kada su kao prvi njemački klub bili prvaci Europe.