1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 21.07.2007., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 1.000
Suci: Vučemilović (Osijek), Borovec (Višnjevac), Conjar (Osijek)
Krunoslav Lovrek 33', 78'
Zagreb

Međimurje-Zagreb: Zagrepčani lagano unatoč vrućini

Ivana Strahija • subota, 21.07.2007.

Zagrepčani kao da su u Čakovec došli na odmor, pošto im je slabo uigrana domaća ekipa, a posebno katastrofalno loša obrana predvođena vratarom Bašićem, umnogome olakšala put do pobjede. Heroj utakmice je svakako Kruno Lovrek, koji je sa dva pogotka zaključao pobjedu Zagreba.

Boško Peraica
46'
17
Mario Darmopil
51'
16
Roberto Alviž
69'
Ivan Parlov
64'
8
Ivan Lajtman
64'
7
Josip Jurendić
79'
Miroslav Blažević

Možda je samo nama palo na pamet da ekipu koja je jednom teško poražena nužno treba izmijeniti, no očito se trener Boško Anić ne slaže s nama. Naime, potpuno isti sastav koji je danas istrčao na stadion Mladosti pred ciglih je tjedan dana istim rezultatom poražen u mađarskom Sekesfehervaru, na generalnoj probi pred početak prvenstva.

I opet ta ekipa nije bila niti malo bolja, a najviše su razočarali novopridošli, najavljeno odlični, igrači. Uvjerljivo najslabija karika Međimuraca bila je obrana (Andre, Milardović, Topić), koja je propuštala sve što se moglo, dok je vratar Bašić bio nesiguran u obavljanju svojih zadataka. Šaranović nas u napadu nije impresionirao, kao ni Eliomar, a kao relativno dobre bismo mogli navesti tek igrače koji su i prošle sezone bili ovdje.

U prvih desetak minuta Međimurci imaju prividnu premoć na terenu, no u 16. minuti veliki kiks domaćina najavljuje pobjedu Zagreba. Nakon što je Čutura loptu centrirao u domaći šesnaesterac, Topić, apsolutno ničim izazvan, podmeće glavu i zabija autogol.

Pogodak prednosti daje Zagrepčanima poticaj da se othrvaju ubojitoj vrućini. Tako u 33. minuti Labudović dodaje do Lovreka, ovaj potpuno neometan vodi loptu i gađa suprotni kut mreže sa dvadesetak metara od gola. Prelijep pogodak doveo je Zgrepčane na 2:0.

Pod sam kraj prvog dijela Međimurci su mogli smanjiti rezultat, Duro iz slobodnog udarca odlično puca prema zagrebačkom golu, no tamo se našao njegov suigrač Milardović koji loptu nespretno skreće s pravog puta.

U drugom su se dijelu Zagrepčani opustili, igrali su lagano i bez prevelikog napora, premda su domaćini bili malo bolji no u prvih 45 minuta. Domaći Piškor i Štefulj imaju prilike, kao i gostujući Lovrek, koji se opet proslavio u 78. minuti susreta. Lajtman odlično obavlja posao dodavača i plasira loptu pred Lovreka, koji bez muke matira međimurskog vratara za 3:0.

Ukupan dojam kojeg smo stekli nakon susreta jest da se Međimurci nisu stigli uigrati, a da 3-4-3 nije najsretnije rješenje za takvu ekipu. Zagrepčani su dakako imali sreće što im nije pružen adekvatni otpor, no ta je ekipa ipak izgledala solidno a novi igrač Kartelo se dobro uklopio u momčad.