1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 21.07.2007., Vinkovci, HNK Cibalia, gledatelja: 2.000
Suci: Šupraha (Kolan), Novosel (Vrbovec), Perak (Karlovac)
1:0 Varaždin
Varaždin

Cibalia - Varteks: Domaćinu bodovi, gostima ljutnja

Petar Plevnik • subota, 21.07.2007.

Sjajno otvaranje nove nogometne sezone u Vinkovcima. Nešto više od 2000 ljubitelja nogometa moglo je uživati u sadržajnom susretu između Cibalije i Varteksa, koji su pogotkom Dalibora Bagarića s bijele točke u svoju korist riješili domaćini...

Ivan Grgić
62'
25
Ivan Baraban
73'
2
Ante Zore
88'

Matija Smrekar
46'
Josip Kuže

Nakon što su je Cibalia u dvije protekle sezone poražena na otvaranju prvenstva u Vinkovcima, momčad Srećka Lušića u trećem je pokušaju došla do tri boda i tako na najbolji mogući način započela novu sezonu.

Početno odmjeravanje snaga trajalo je prvih 10 minuta, nakon čega bilježimo prvu prijetnju pred gostujućim golom. Neumorni Radotić pretrčao je gotova pola terena, dodao za Bagarića, a desetka Cibalije sa gotovo 30 metara puca malo iznad Runjina gola. Tri minute kasnije prva opasnost pred domaćim vratima. Nakon ubačaja Mumleka dolazi do kontakta Semlera i Medvida, gosti traže najstrožu kaznu, no sudac Šupraha tek odmahuje rukom.

U 20. minuti susreta Cibalia je propustila najizgledniju prigodu da dođe u vodstvo. Medvid je uputio odličan centaršut s lijeve strane, točno na glavu Dodika, a novi centarfor vinkovačke momčadi sa samo pet metara glavom šalje loptu pored gola, da bi dvije minute kasnije i drugi debitant u vinkovačkoj momčadi, Elvis Mešić, bio neprecizan na ubačaj Bagarića.

Ipak, u 26. minuti Cibalia dolazi do zasluženog vodstva. Mladi Andrej Kerić s desne strane ulazi u 16-erac Varteksa, dvojica gostujućih braniča startaju na njega, a Šupraha bez oklijevanja pokazuje na 11-erac. Iako je vratar Runje pogodio stranu u koju će Bagarić gađati, udarac Cibalijine desetke bio je prejak i Vinkovčani vode sa 1:0.

Nakon primljenog gola gosti se bude, pa je uslijedilo razdoblje bolje igre Varaždinaca. U 30. minuti nekadašnji igrač Cibalije Lučić prijeti sa 20 metara, no njegov silovit udarac odlazi zamalo iznad gola Burcse. Novu opasnost pred domaćim golom nedugo potom stvorio je Semler, koji najprije glavom puca pored gola, da bi nedugo zatim Burcsa istrčavanjem spriječio moguću opasnost za svoja vrata.

U jeku varaždinskih napada, Cibalia je umalo došla do drugog pogotka. Bagarić utrčava na jedan ubačaj s lijeve strane i udarcem sa 10-ak metara pogađa gredu nemogćnog Runjea. Bila je to ujedna i posljednja prigoda viđena u vrlo dinamičnih privh 45 minuta.

I početkom drugog dijela Varteks nastavlja s pritiskom, a trener gostiju Kuže u svlačionici ostavlja Golika, umjesto kojeg u igru ulazi mladi napadač Smrekar. Gosti su još jednu spornu situaciju imali u 51. minuti, kada udarac Mumleka iz slobodnog udarca pogađa nekog od domaćih igrača u živom zidu, nakon čega gosti traže igranje rukom, no Šupraha samo pokazuje na korner.

Ni Cibalia nije bila bezopasna, pa u 63. minuti bilježimo odličnu akciju Radotića i Andričevića, a centaršut potonjeg Dodik glavom sa 10 metara skreće u vratnicu, od koje lopta odlazi u gol aut.

Varteks je i dalje nastojao pokušati doći do izjednačujućeg pogotka, no najzanimljivije što smo vidjeli do kraja susreta bilo je isključenje pomoćnog trenera gostiju Samira Toplaka, koji je burnoreagirao nakon što Šupraha jedan start na Mumleku nije okarakterizirao slobodnim udarcem za Varteks.

Iako bi nakon svega viđenog u sjajnih 90 vinkovačkih minuta, neriješen ishod možda bio i najpravedniji, nogometašima Cibalije ne može se osporiti zasluženost pobjede, budući da su po, sve samo ne sportskim uvjetima, ostavili srce na terenu, upisavši vrijedna tri boda na otvaranju prvenstva.