1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 28.07.2007., Rijeka, Kantrida, gledatelja: 3.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Grgec (Bistra), Fegeš (Nedelišće)
3:0 Cibalia
Cibalia

Rijeka - Cibalia: Povratak starim navikama

Zoran Zdelar • subota, 28.07.2007.

Riječani su potvrdili da pobjeda ostvarena u Zaprešiću nije bila slučajnost. Vinkovčani su večeras na Kantridi nadigrani, što potvrđuje i krajnji rezultat. Da su napadači bili precizniji, utakmica je mogla biti riješena već nakon 20-ak minuta igre, no očito su čekali da se sunce povuče...

Alen Škoro
74'
Mario Andričević
46'
20
Ivan Grgić
68'
8
Slavko Blagojević
81'
Srećko Lušić

U domaćoj premijeri Riječani su se predstavili u vrlo dobrom izdanju, no posjeta stadiona ipak pokazuje kako navijači i simpatizeri Rijeke još uvijek sa skepticizmom gledaju na novu momčad i nisu uvjereni kako se mogu vratiti dobrim rezultatima. Ipak, ekipa Zlatka Dalića uspjela je s tri pogotka u mreži otpratiti igrače Cibalije u Vinkovce.

Mogli su domaćini dignuti publiku na noge već u prvim minutama. U otvaranju utakmice Riječani su kreirali nekoliko vrlo dobrih akcija, no lopta je prolazila ili pored vratnice ili pored grede, u okvir gola nije htjela. Da je bilo nešto više preciznosti u riječkim nogama ili glavama, mogla se ugodna rezultatska prednost osigurati već nakon 20 minuta igre. U tom razdoblju kreirali su četiri odlične akcije, no Davor Burcsa nije morao po loptu u mrežu.

Slika 3 od 4.

Nakon nekoliko odličnih prilika Rijeke, Cibalia je uzvratila jednom još boljom. Bagarić je s nekih 13-14 metara iskosa snažno pucao, a udarac umjesto Žilića brani Budicin koji praktički loptu čisti sa same linije gola. Pokušala se Cibalia malo razigrati što je izazvalo nezadovoljstvo na riječkoj klupi i Zlatko Dalić gotovo je cijelu utakmicu proveo na linijskoj crti dovikujući svojim igračima upute.

U 31. minuti Brajković je nespretno izgubio loptu na sredini terena i ta pogreška umalo je skupo stajala Riječane. Kerić je s nekih pet metara zatresao vratnicu. Kako se bližilo poluvrijeme ritam je padao, Riječani su popustili sa svojim pritiscima čekajući nastavak i kakav povjetarac s mora.

Slika 2 od 3.

Povjetarac je s nastavkom utakmice čak i stigao, a nedugo je stigao i pogodak. Anas Sharbini srušen je u kaznenom prostoru u 55. minuti i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Sigurni realizator bio je Georgi Ivanov, koji je danas bio vrlo raspoložen za igru, no ipak nije uspio upisati veći konkretniji učinak. Zanimljivo da je Rijeci ovaj jedanaesterac donijela situacija zbog koje su mnogi bili nezadovoljni na Kantridi. Mladi kapetan Sharbini prilikom svakog dodira s loptom imao je jedan do dva poteza previše i redovito nije uspijevao zapucati, ali ovog puta se isplatilo.

Pun pogodak Dalića bilo je uvođenje u igru Nine Bule na poluvremenu. Pokazao je kako je puno bolja opcija od Mate Brajkovića. Bule je u 63. minuti probio desni bok, prizemno proslijedio loptu Đaloviću koji nema problema s realizacijom prilike s 20-ak metara.

Slika 1 od 1.

Mogao je Ivanov zaključiti utakmicu deset minuta kasnije, ali nije uspio iskoristiti izglednu priliku. Kad su gledatelji već počeli napuštati tribine ne bi li izbjegnuli gužvu pri izlasku sa stadiona, mreža se ponovno zatresla. Bule je u sudačkoj nadoknadi iskoristio asistenciju odličnu Pamića, koji je loptu preoteo na sredini terena i s njom uletio u kazneni prostor Vinkovčana.

Lijepa predstava Rijeke, najavljen je povratak starim pobjedničkim stazama, no euforiji mjesta nema. Ozbiljniji protivnici tek dolaze, a dotada im preostaje odmah nakon susreta zaboraviti rezultat i okrenuti se novom protivniku. Razmišlja tako i Dalić koji se 15-ak minuta nakon utakmice više "nije sjećao rezultata". Zanima ga samo novi protivnik, a to je Osijek u Gradskom vrtu.