1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 28.07.2007., Koprivnica, Gradski vrt, gledatelja: 2.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Krunoslav Lesandrić (Nuštar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)
2:0 Međimurje
Međimurje

Slaven - Međimurje: Farmaceuti rutinski

Goran Tomičić • subota, 28.07.2007.

Slaven Belupo je u susretu protiv Međimurja ubilježio prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Strijelci za sigurnih 2:0 bili su Vručina i Poljak...

Davor Piškor
68'

Marko Janjetović
78'
27
Eliomar dos Santos
78'
Boško Anić

Jurčić je napravio nekoliko izmjena u momčadi. Umjesto Božca, koji je loše počeo sezonu, zaigrao je iskusni Bošnjak, a Posavca je zamijenio Jajalo, koji je ubilježio prve prvoligaške minute. Boško Anić iznenadio je uvrštavanjem Pintarića u početnu postavu.

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, a jedino što vrijedi izdvojiti su neprecizni udarci Dure i Darmopila iz daljine. U 21. minuti domaćin je imao prvu priliku, Vručina je uposlio Čavala, koji je pucao preko gola. Deset minuta kasnije Marić je mogao isključiti Alviža zbog grubog prekršaja na Poldrugaču na sredini igrališta, ali pokazao je žuti karton, a nekoliko minuta kasnije Pintarić je trebao dobiti drugi žuti karton zbog igranja loptom nakon sučeva zvižduka.

U 34. minuti Čaval je imao veliku priliku, ali kad je ispred njega bio samo vratar Bašić pokušao je uposliti Vručinu, koji je bio u zaleđu. Pet minuta kasnije domaći su poveli, Bošnjak je lijepo probio desnu stranu i uposlio Jurića, čiji udarac se odbio od Vručine, a Bašić je uspio odbiti loptu, ali koprivnički napadač je bio brži i pogodio je lijevi donji kut gostujućeg gola.

U drugom dijelu domaći su bili mnogo bolja momčad. Međimurje je rijetko prelazilo na polovicu Farmaceuta. Napadači Jurčićeve momčadi nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika, a potvrda pobjede stigla je u 69. minuti. Poljak je minutu ranije ušao u igru i odmah je iskoristio pogrešku obrane Međimurja, te lijepim udarcem s 20 metara postavio konačan rezultat.

Ovaj rezultat je dodatan poticaj za Slaven Belupo uoči puta u Albaniju, gdje u četvrtak brane prednost 6:2 protiv Teute. Međimurje je u sljedećem kolu domaćin Varteksu u utakmici u kojoj će obje ekipe imati imperativ pobjede.