1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 04.08.2007., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 2.000
Suci: Trampus (Osijek), Grgić (Osijek), Kraljević (Zadar)
Borut Semler 48'
Varaždin

Međimurje - Varteks: Tri pogotka Šaranovića

Ivana Strahija • subota, 04.08.2007.

U srazu dva susjeda s nule su se konačno pomakli Međimurci, koji su oduševili domaću publiku odličnom igrom i visokom pobjedom od 4:1. Edin Šaranović apsolutni je heroj međimurske strane, svojim je hat-trikom uklonio svaku sumnju u pobjedu Međimurja.

Davor Piškor
46'
16
Roberto Alviž
81'
27
Eliomar dos Santos
88'

Matija Smrekar
81'
Josip Kuže

Utakmica je započela dosta tvrdo, Varaždinci na terenu izgledaju nešto bolje nego domaćini, no pokušaji Novinića, Libera i Semlera ne pronalaze put do mreže. Međutim, u posljednjih desetak minuta prvog dijela Međimurci počinju opsjedati gol Varteksa, Štefuljev opasan centaršut Mujanović jedva izvlači iz opasne zone dok Milardović ne reagira dovoljno precizno na precizan ubačaj iz kontera. Varaždinci pokušavaju u kontranapadu, Novinić nakon pogreške domaćeg Bratkovića dolazi do lopte i propušta savršenu priliku 'oči u oči' s vratarom Bašićem, jer loptu zahvaća krivom nogom.

Do prve promjene rezultata dolazi tri minute pred kraj prvog poluvremena. Mujanović i Mumlek neoprezni su u dodavanju, loptu krade domaći kapetan Štefulj i puca, vratar Runje je neoprezno izbija, ravno na nogu spretnog Šaranovića, koji postiže svoj prvi prvenstveni pogodak za Međimurje.

Drugi dio otvaraju Varaždinci, koji iskorištavaju neopreznost domaće obrane. Novinić dolazi do lopte i precizno je smješta za Semlera koji poravnava rezultat na 1:1. Sreća Krojača kratkog je vijeka, jer ni punu minutu kasnije Međimurci opet vode. Piškor je na dodavanje Celišćaka iskoristio zbunjeni zadnji red Varteksa i plasirao loptu pored nepokretnog Runje.

Tako se uvođenje Piškora umjesto Dure pokazalo odličnom odlukom trenera Anića, upravo je Piškorov pogodak dao domaćima polet i volju da nastave visokim tempom. Međimurci tako stišću goste, a pogreške u varaždinskim redovima sve su češće. U 75. minuti matom u tri poteza Međimurci upisuju 3:1: Milardović dodaje do Peraice koji loptu vraća do spremnog Šaranovića.

Tri minute pred kraj susreta dolazimo i do konačnog rezultata, ovaj put Šaranović ni ne treba pomoć dodavača, već sam prihvaća loptu koju je ispucao vratar Bašić i precizno je smješta u mrežu Varteksa.

Nakon sučevog posljednjeg zvižduka dvije tisuće gledatelja na stadionu Mladosti srdačnim je pljeskom nagradilo domaću ekipu. Kako i ne bi kad je u jednom susretu proradio napad, dok je obrana, uz pokoju pogrešku, ipak bila predvođena danas mnogo sigurnijim vratarom Bašićem.