1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 04.08.2007., Zadar, Stanovi, gledatelja: 3.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Mate Matić (Zagreb), Marin Ivanković (Split)
Ermin Zec 50', 70'
Šibenik

Zadar - Šibenik: Terkeš spasio bod

Goran Tomičić • subota, 04.08.2007.

Zanimljivu utakmicu u dalmatinskom derbiju u Stanovima su odigrali Zadar i Šibenik. Gosti su do završnice imali dva gola prednosti, ali Zadar je ipak izjednačio...

Ante Mitrović
56'
7
Ferdo Milin
56'
8
Jakov Surać
66'
Ermin Zec
46'
11
Nikola Đira
69'
24
Ante Kulušić
82'
Ivica Kalinić

Slika 1 od 2.

Dalibor Zebić izveo je očekivani sastav u 3-5-2 formaciji, ali to se lako moglo transformirati u 3-4-3 s obzirom da je iza napadačkog dvojca Terkeš - Štefančić na boku zaigrao Čustić. Kalinić se, nakon neefikasnosti u početna dva kola, odlučio za napadački dvojac Gabriel - Jambrušić.

Slika 2 od 3.

U početnim minutama obje momčadi su igrale oprezno. U petoj minuti Subašić je uhvatio ubacivanje Gabriela, a isto je ponovio i desetak minuta kasnije nakon jako opasnog pokušaja šibenskog Brazilca. U 16. minuti Zadar je morao povesti. Župan je prošao po desnoj strani i sjajno ubacio, a Matas fantastičnom reakcijom obranio pokušaj Terkeša glavom, a odbijenu loptu je Čustić s male udaljenosti poslao kraj gola. Tri minute nakon toga loš udarac Župana odlazi kraj gola. To je bilo gotovo sve što vrijedi izdvojiti iz prvog dijela.

U posljednoj minuti prvog dijela još jednu dobru situaciju imao je Šibenik, no udarac Vitajića je domaća obrana lako blokirala. Nakon prvog dijela strateg Šibenika je uvođenjem talentiranog Zeca umjesto Jambrušića napravio ključan potez. U 50. minuti Zec je prizemno centrirao s desne strane, a Batkoski je loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Zebić je nekoliko minuta kasnije Bilavera i Čustića zamijenio Milinom i Mitrovićem. U 61. minuti opasan udarac Gabriela prohujao je blizi zadarskog gola. Pet minuta kasnije Zebić je Tomasova zamijenio Suračem.

Slika 3 od 4.

U 70. minuti Šibenik je povisio na 2:0. Bonacin je uposlio Gabriela, a on je sjajno ubacio za Zeca, koji je lako svladao Subašića. U posljednjih deset minuta Zadar je ipak uspio doći do boda. U 81. minuti Terkeš je s vrha kaznenog prostora preciznim udarcem poslao loptu u desni donji kut Matasa. Tri minute kasnije Vitajić je pucao nekoliko centimetara kraj gola Subašića, a u 89. minuti Gabriel se u dobroj situaciji odlučio proigrati Zeca, no bila je to loša odluka. Odmah nakon toga obrana Šibenika blokirala je udarac Štefančića.

U 90. minuti Terkeš je sjajno primio loptu na dvadeset metara od gola i, nakon lijepog okreta, efektnim udarcem izjednačio. Domaći nakon svega ipak mogu biti zadovoljniji ovakvim ishodom, iako obojicu trenera očekuje težak posao.