1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 05.08.2007., Zagreb, Kranjčevićeva, gledatelja: 1.000
Asim Šehić 71'
Slaven Belupo

Zagreb - Slaven B.: Pjesnici bez ideje

Tomislav Pacak • nedjelja, 05.08.2007.

Europski uspjeh protiv Teute Slaven Belupo je dodatno zasladio pobjedom od 2:0 protiv Zagreba u Kranjčevićevoj. Kruno Jurčić tako je još jednom trijumfalno riješio susret protiv svog bivšeg trenera Miroslava Blaževića, a Slaven je istaknuo kandidaturu za gornji dom Prve HNL...

Marko Grgić
64'
8
Ivan Lajtman
79'
22
Ivan Parlov
79'
Danijel Radiček
87'
Krunoslav Jurčić

Već su predstave protiv Teute jasno pokazale da Slaven Belupo ove godine ima kvalitetu, posebno u napadu, s kojom može igrati važnu ulogu u hrvatskom prvenstvu, a Koprivničanci su to zorno pokazali i u Kranjčevićevoj gdje su zasluženo slavili protiv sterilnog Zagreba.

Nakon četiri boda u dvije gostujuće utakmice, Pjesnici su se nadali nastavku pozitivnog niza, no sve se više osjeća odlazak Vrdoljaka i Mandžukića. Dugo se igralo bez pravih prilika, gotovo pola sata, kada je nakon odbijene lopte Stojkića lijepu šansu imao Bojan Vručina, ali najopasniji gostujući napadač ovoga puta nije bio precizan.

U 38. minuti Slaven je stigao do vodstva - mladi, 19-godišnji Mato Jajalo odapeo je iz velike daljine, a lopta je odsjela u golu čini se iznenađenog Stojkića za 1:0 Slavena.

S tim rezultatom otišlo se i na odmor, a gledatelji nisu imali previše razloga za zadovoljstvo, posebno ne navijači Zagreba čiji se ljubimci nisu proslavili u prvoj ovosezonskoj utakmici u Zagrebu. Ćiro je imao što reći svojim igračima, no što god rekao, nije dalo ploda. Zagreb je nastavio s blijedom igrom, bez prave kreativnosti, Lovrek nije bio uobičajeno raspoložen, ali nije imao ni pravu pomoć u napadu.

Belupo je lako mogao povesti s 2:0 u 48. minuti, ali Stojkić se iskupljuje za primljeni pogodak obranivši 'zicer' Vrućini. Ipak, spasa za Zagreb nije bilo u 71. minuti kada je izvrsno prošao Petar Bošnjak, a njegovo dodavanje u gol sprema Asim Šehić.

Pokušao je Blažević izmjenama promijeniti tijek događaja na travnjaku, ali Slaven je bio prečvrst za ovako neuvjerljive Pjesnike. Moglo je završiti i lošije po domaće da je Radiček u samoj završnici umjesto vratnice pogodio gol...