1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 10.08.2007., Zagreb, Maksimir, gledatelja: 2.500
Suci: Edi Šunjić (Split), Damir Kraljević (Zadar), Marin Ivanković (Split), Ivo Krečak (Šibenik)
Mijo Studenović 76'
Cibalia

Dinamo - Cibalia: Balaban otvorio račun

Tomislav Pacak, Dario Dodić • petak, 10.08.2007.

Dinamo je usprkos katastrofalnim vremenskim (ne)prilikama u Zagrebu i hrabrom otporu Cibalije ipak stigao do nove prvenstvene pobjede pa će Werder dočekati u pobjedničkom raspoloženju...

Mihael Mikić
46'
Ivan Baraban
62'
15
Adin Džafić
62'
20
Ivan Grgić
76'
Srećko Lušić

Čudno vrijeme u metropoli posljednjih dana kulminiralo je zaista rijetko viđenim pljuskom koji je Maksimir oprao upravo tijekom prvenstvenog dvoboja Dinama i Cibalije. Usprkos uvjetima koji su bili na rubu regularnosti, Dinamo je uspio slomiti otpor vrlo čvrste Cibalije, prvaci su pogocima Modrića i novopridošlog Balabana došli do pobjede od 2:1 i tako zadržali stopostotan učinak u novom prvenstvu.

Ako će se prvo poluvrijeme po nečemu pamtiti, to će biti nesvakidašnji pljusak. Mora se odati priznanje igračima koji su ove večeri zaslužili svoje plaće, a još više Dinamovim (oko 2.500) i Cibalijinim (50-ak) navijačima koji su svih 90 minuta prkosili kiši i davali potporu svojim ljubimcima.

Slika 3 od 4.

Igrači su im uzvratili požrtvovnom igrom, no jasno je da previše kvalitete u takvim uvjetima nismo mogli vidjeti. Lušićeva momčad odigrala je odlučno, čvrsto i disciplinirano, pa je Dinamo teško dolazio do prilika za pogodak.

Po prvi puta ove sezone Dinamovi navijači imali su priliku vidjeti na djelu Ivicu Vrdoljaka, te novog/starog centarfora Boška Balabana. Zbog vremena bi bilo nezahvalno ocjenjivati njihov nastup, no uklopili su se u požrtvovnu igru Modrih.

Slika 4 od 5.

Daleko najopasniji pojedinac Dinama bio je Luka Modrić, koji je na koncu i prvi slomio otpor Cibalije. U 11. minuti Luka je po prvi puta izvrtio čuvara i ušao u šesnaesterac, opalio prema golu, a Burcsa se istaknuo dobrom obranom.

U 28. minuti Balaban je ušao u šesnaest metara, pokušao kombinirati sa Šokotom, no po ovakvom vremenu to nije bilo pametno, Šokota je brzo izgubio loptu. Potom je opet Modrić testirao Burcsu koji još jednom izlazi kao pobjednik, a isti scenarij gledamo i u 41. minuti kada je Dinamov kapetan pokušao ciljati s ruba šesnaesterca, ali Burcsa se opet snašao. U posljednjoj minuti prvog dijela, možda ni Burcsa ne bi spriječio Modrića, ali spriječio ga je Radas uklizavanjem u posljednji trenutak. Tako se u svlačionice otišlo s 0:0, a s obzirom na uvjete - utakmica je bila sasvim solidna.

Slika 2 od 3.

Dvojbenu situaciju vidjeli smo u 48. minuti kada je Drpić rukama povlačio Studenovića koji je pao, a Edi Šunjić ostao je nijem.

Dinamo je konačno do 1:0 stigao u 55. minuti zahvaljujući, naravno, Luki Modriću, nakon najljepše akcije na utakmici. Sammir je odigrao za Šokotu koji dobro primiruje loptu i upošljava Modrića, a njegov plasirani udarac Burcsa ovoga puta ne može obraniti.

Slika 5 od 6.

Potom je uslijedio period Boška Balabana. U 60. minuti lokve su ga zaustavile na putu prema golu pa je asistirao Šokoti koji iz teške situacije ne uspijeva matirati Burcsu. Reprezentativni napadač potom je izašao sam pred Burcsu, ali prekasno se odlučuje za udarac pa vinkovački vratar to uspijeva obraniti. Ipak, Boško je dočekao treću sreću. U 68. minuti Balaban primiruje loptu na vrhu šesnaesterca i lijepo plasiranim udarcem šalje loptu u donji desni kut nemoćnog Burcse za 2:0.

Vinkovčani se ipak nisu predali, u 76. minuti nakon kornera je najviši Mijo Studenović te lijepim udarcem probija Kocha za 2:1. Dinamova obrana opet je iskazala manjak koncentracije, može li to Ivanković ispraviti do Werdera?

Slika 1 od 2.

Cibalia je bila blizu izjednačenja u 89. minuti, Kerić se dobro probio po lijevoj strani, ali udarac je bio neprecizan pa su gosti ostali bez nagrade za silan trud koji su pokazali u Maksimiru. Imao je i Tadić priliku za 3:1, no mladi Đakovčanin više ne može zabiti niti s tri metra.

Dinamo je upisao nova tri boda, što je u ovim uvjetima bilo i najviše što je Ivanković mogao očekivati od svoje momčadi. Obje momčadi zaslužuju pet plus za trud, uvjeti im ovoga puta nisu bili naklonjeni, a dok je Dinamo za to nagrađen s tri boda, Cibaliju će morati zadovoljiti dobar otpor i činjenica da su prva momčad koja je izbjegla katastrofu protiv Dinama ove sezone...