1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 17.08.2007., Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Saša Fegeš (Nedelišće), Mladen Lončar (Virovitica)
Marin Batur 69', 81'
Šibenik

Inter - Šibenik: Sjajni Batur rastužio Zaprešić

Kristian Hohnjec • petak, 17.08.2007.

U vrlo dinamičnoj i zanimljivoj utakmici Šibenik je odnio bod iz Zaprešića. Zahvaljujući Miroslavu Šariću Inter je imao sve u svojom rukama, međutim tijek susreta u potpunosti je preokrenuo ulazak Marina Batura, koji je odigrao maestralnih pola sata. I nakon petog prvoligaško kola obje momčadi ostaju bez pobjede, završilo je 2:2...

Kristijan Brčić
64'

Patrice Kwedi
80'
11
Marijan Nikolić
87'
Krunoslav Jambrušić
45'
7
Marin Batur
62'
8
Juraj Grizelj
76'
Ivica Kalinić

Ante Čačić u početnu je postavu uvrstio debitanta Brazilca Osmara, dok je njegov kolega mogao ponovo računati na Marija Kralja, ali ne i Ermina Zeca. Već u prvoj minuti ozlijedio se domaći kapetan Damir Krznar, no nakon podužeg ukazivanja pomoći popularni "deda" opet je na nogama. Inter je krenuo ofenzivno, uz isturenog Gulića blizu protivničkom golu djelovali su Osmar, Miroslav Šarić i Davor Kukec. Ivica Kalinić Šibenčane je na teren poslao u klasičnoj 4-4-2 formaciji.

Prvi pokušaj bilježimo u 8. minuti, Mahir Iftić pokušao je glavom na drugoj vratnici nakon kornera, no bio je to slab udarac. Dopadljivi Osmar izborio je slobodan udarac na 25 metara, koji je i sam izveo - traljavo. Nakon što je Verhas izgubio loptu na 40-ak metara od svojih vrata, Šibenčani su imali sjajnu priliku matirati Vranjića iz kontre, no Gabriel je malo zakasnio s dodavanjem, te se Šubić našao u zaleđu. Odmah potom prijeti Inter, Šarićev volej s ruba šesnaesterca odlazi preko gola.

U 16. minuti lopta je preletjela domaćeg stopera Dalibora Starčevića, Šibenčanin Milanović ipak se ne snalazi, te Vranjić uz pomoć svoje obrane uspjeva blokirati udarac. Prvih 20-ak minuta bilo je isprekidano brojnim ozljedama, prvo je u duelu s Alenom Šubićem nespretno stradao Vranjić, da bi kasnije pomoć liječnika zatražila i šibenska "devetka". Naivno izveden slobodan udarac Kukeca lansirao je u kontru Gabriela, koji kombinira s Roglićem, čiji je centaršut zamalo previsok.

U 24. minuti Frane Vitajić bombom je "nokautirao" Starčevića, sve je srećom ponovo završilo bez ozbiljnije ozljede. Nakon što Šubić u čistoj situaciji nije uspio dobro primiriti loptu, stigla je kazna. Miroslav Šarić odlično se ubacio iza obrane Šibenika, te hladnokrvno prebacio istrčalog vratara Ivicu Matasa za vodstvo Intera 1:0 u 29. minuti. U 38. minuti Dalibor Starčević bespotrebno je srušio Alena Šubića uz korner liniju, ovaj je prethodno ponovo loše primio loptu.

Sudac Zlatko Šimčić pokazao je na bijelu točku, lopti je prišao Frane Vitajić, ali njegov neloš udarac fantastično skida kritizirani Vranjić. Inter je tako na poluvrijeme otišao s psihološki važnim vodstvom. Premda nisu pokazali veliku igru, bili su iznimno učinkoviti pretvorivši jedinu pravu priliku u pogodak. Šibenik se činio opasnim iz polukontre, no njihove su šanse bile više posljedica indisponiranosti Domagoja Verhasa i Starčevića nego kombinatorne igre.

Dugo smo u drugom poluvremenu čekali na priliku, a onda je Inter iznenada realizirao jednu kontru. Kukec se sjurio u šesnaesterac, te pokušao pronaći samog Osmara na prvoj vratnici, to mu nije pošlo za nogom, no lopta je stigla do Šarića koji je posprema u mrežu za vodstvo Intera 2:0 u 59. minuti. Nakon primljenog pogotka Šibenik je djelovao posrnulo, međutim u igru ih je vratio sjajan pogodak rezervista Marina Batura u 70. minuti. Batur je udarcem s 20-ak metara iskosa efektno pogodio dalji Vranjićev kut.

Unatoč vodstvu domaćina gledatelji su počeli skandirati: "Čačiću odlazi", a revoltirane je navijače gestikulacijom pokušavao umiriti kapetan Krznar. Šibenik je u završnici, logično, zaigrao mnogo riskantnije. Mogli su se igrači Ivice Kalinića vratiti u egal da je precizniji bio opasni pucač Batur u 79. minuti, njegovom udarcu prethodila je pogreška slabog Mladena Stipkovića, koji je odmah potom zamijenjen. U međuvremenu tamni su se oblaci nadvili na zaprešićki stadion, a da ugođaj bude potpuno nelagodan pobrinuo se ponovo Batur.

Vranjić je istrčao u prazno, hitri Batur prije njega stigao do lopte i ušetao se u gol za 2:2 u 81. minuti. Inter je mogao ponovo do vodstva dvije minute kasnije, Šarić iz kornera u trepavicu pogađa Starčevića, koji neometan glavom na pet metara ne uspjeva loptu poslati u mrežu. U 86. minuti Šibenik je mogao do potpunog preokreta. Batur je u oči u oči s Vranjićem poslao Jambrušića, koji se ipak spetljao. Domaćin je u posljednjim trenucima igrao na sve ili ništa, što su Šibenčani propustili iskoristiti.

Premda su gosti imali nešto više od igre, njima će ovaj bod svakako donijeti zadovoljstvo, nakon što su gubili 0:2. Čačićeva momčad je ponovo odigrala loše, a da nije bilo efikasnog Šarića Inter ne bi stigao do ni prvog prvenstvenog boda. Zaprešićani su, sada je to već očito, prvenstvo dočekali nespremni. Pred Čačićem i igračima je mnogo posla žele li osigurati prvoligaški ostanak. Premda ni Šibenik ne briljira, njegova se igra danas činila mnogo posloženijom i kompaktnijom.