Portsmouth 3:1 Bolton
Bolton

Prva pobjeda Portsmoutha, treći neuspjeh Boltona

Marin Vuković • subota, 18.08.2007.

Niti nakon trećeg kola Bolton nije upisao niti jedan jedini bod. Momčad Sama Allardycea upisala je treći uzastopni poraz, dok je Portsmouth nakon dva remija u prva dva kola Premiershipa stigao i do prve pobjede...

Iako je na Fratton Parku prvi došao u vodstvo, Bolton je i u trećoj ovosezonskoj utakmici poražen. U 12. minuti Nicolas Anelka je svladao domaćeg vratara, ali tu prednost gosti nisu uspjeli dugo zadržati. Već dvije minute kasnije Nwankwo Kanu glavom trese mrežu, no uz prekršaj na obrambenom igraču Boltona te glavni sudac poništava pogodak. Razočaranje zbog poništenog pogotka ubrzo je zaboravljeno jer u 16. minuti Kanu dobiva novu priliku i ovaj put bez prekršaja donosi izjednačenje.

John Utaka možda je imao visoku cijenu, ali u 30. minuti pokazao je i zašto. Primio je loptu na sredini terena, povukao je sve do šesnaesterca gostiju, prevario i vratara Jussija Jaaskelainena i povisio na 2:1 za Portsmouth. Iako je Bolton imao svoje prilike, posebno preko danas vrlo opasnog i raspoloženog Anelke, mreža Pompeya ostala je nedirnuta. Sve dvojbe oko pobjednika riješene su tri minute prije kraja kada Gerald Cid na rubu šesnaesterca ruši Kanua, a glavni sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za 3:1 bio je Matt Taylor.

Portsmouth je i danas igrao bez ozlijeđenog Nike Kranjčara, kojega će Harry Redknapp željno očekivati u tjednima koji dolaze. Naime, raspored Portsmoutha u sljedeća tri kola zaista je paklen: sljedeća dva tjedna gostuju u Londonu, prvo kod Chelseaja, a zatim kod Arsenala, a potom im u goste dolazi Liverpool.