1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 19.08.2007., Koprivnica, Gradski vrt, gledatelja: 2.500
Suci: Mario Strahonja (Zagreb), Željko Novosel (Vrbovec), Ivica Grgić (Duga Resa)
6:0 Varaždin
Varaždin

Slaven Belupo - Varteks: Farmaceuti razbili Varteks

Goran Tomičić • nedjelja, 19.08.2007.

U Koprivnici je odigran susjedski derbi između Slaven Belupa i Varteksa, a domaći su još jednom pokazali da su u odličnoj formi i slavili s čak 6:0, a nakon ovog poraza Varteks je ostao usamljen na dnu ljestvice...

Lek Kćira
54'
Dražen Besek

Krunoslav Jurčić napravio je dvije izmjene u sastavu o odnosu na susret protiv Galatasaraya. Jajalo je preselio na klupu, a u vezi je zaigrao Bošnjak, na čiju poziciju u obrani je uskočio Radiček. Umjesto Šehića u napadu je nastupio Kresinger. Dvije izmjene je u svojoj prvoj utakmici trećeg mandata u Varaždinu napravio i Dražen Besek. Umjesto očekivanih Kćire i Semlera nastupili su Ivančić i Gordan Vuk.

Već u ranoj fazi utakmice Slaven Belupo je osigurao pobjedu. U 14. minuti Poljak je izveo korner i sjajno ubacio na pet metara gdje je Kristić bio sam i nije imao težak posao glavom svladati Runju. Domaći su za novi pogodak trebali samo tri minute. Bošnjak je sjajno prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu do koje je prvi došao Poljak i preciznim udarcem s desetak metara pogodio lijevi kut Varteksova gola. U 24. minuti moglo je biti 3:0, ali Runje je obranio udarac Vručine, nakon što se on poigrao s gostujućom obranom. Četiri minute kasnije Runje je opet spasio siguran pogodak nakon što je izbio loptu ispred Kresingera.

U 30. minuti priliku su imali Varaždinci. Mumlek je izveo korner, a Prahić je loše reagirao i nije uspio glavom kazniti odlazak Iveše u prazno. Ubrzo je stigla kazna, dvije minute kasnije Posavec je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara smjestio loptu u lijevi Runjin kut. Već u 40. minuti opet se tresla Varteksova mreža. Posavec je ubacio s lijeve strane, a Sopić je snažnim udarcem glavom s desetak metara povisio rezultat.

Nova nevolja za Varteks stigla je u 47. minuti, kad je Bošnjak ubacio s desne strane, a Oraščanin je igrao rukom, te je Strahonja pokazao na bijelu točku i isključio Varteksova braniča. Posavec nije imao problema s bijele točke. Konačan rezultat postavio je Vručina u 74. minuti nakon što je lukavo izveo slobodan udarac s trideset metara na lijevoj strani, a lopta je prevarila gostujuću obranu i završila iza Runje. Minutu kasnije gosti su mogli postići počasni pogodak, ali Iveša je obranio slobodan udarac Lučića.

Ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda Slaven Belupa bez primljenog pogotka, te su Farmaceuti trenutno drugi na ljestvici, što je najbolji plasman u povijesti kluba. Sljedećeg vikenda Jurčićeva momčad gostuje na Kantridi, a to će biti jako zanimljiva utakmica, s obzirom da su obje momčadi u jako dobroj formi. Nakon petog uzastopnog poraza Varteks je pao na posljednje mjesto, a pred Draženom Besekom je težak tjedan uoči gostovanja u Šibeniku.