Sunderland 0:2 Liverpool
Liverpool

Liverpoolu krenulo u gostima

Marin Vuković • subota, 25.08.2007.

Momčad Liverpoola stigla je i do druge ovosezonske pobjede u gostima, danas su u prvom susretu četvrtoga kola Premiershipa na Stadionu svjetlosti svladali Sunderland...

Protekle sezone gostovanja su Liverpoolu predstavljala velik problem, na gostujućim su travnjacima prosuli pregršt bodova i davno prije kraja sezone podigli bijelu zastavu u borbi za naslov prvaka. Ako se po jutru dan poznaje, u ovoj sezoni ipak neće biti tako. S dva dosadašnja gostovanja Liverpool je odnio stopostotan plijen, a jedine bodove ove je sezone izgubio odigravši 1:1 protiv Chelseaja na Anfieldu.

Liverpool se danas na Stadionu svjetla posve očekivano pokazao jačom momčadi od Sunderlanda i zasluženo odnio bodove. U vodstvo su došli u 37. minuti nakon lijepog ubacivanja Xabija Alonsa i povratne lopte Jermainea Pennanta, nakon koje je Momo Sissoko snažnim udarcem kroz šumu nogu zatresao mrežu Sunderlanda. Prvi je to pogodak Sissoka za Liverpool i uopće u Premiershipu, ostat će mu u lijepom pamćenju.

Konačnu potvrdu pobjede Liverpool je dobio tri minute prije kraja utakmice pogotkom Andrija Voronjina. Redsi su u ovoj utakmici ostali bez Sammija Hyypie kojemu je vrlo vjerojatno slomljen nos, i to u prvoj utakmici u kojoj je ponovno dobio priliku ispred Daniela Aggera. U drugom dijelu zbog ozljede je travnjak morao napustiti i Jamie Carragher.