Matija Štefančić 89'
Zadar

Međimurje - Zadar: Hvala na pomoći!

Ivana Strahija • subota, 01.09.2007.

Međimurci su na domaćem terenu, sa svega deset igrača, ali i novim trenerom, od Zadra neslavno izgubili 4:2. I ne samo to, nego su Zadranima svojski i pomogli u postizanju pogodaka.

Boško Peraica
58'
13
Ivan Habuš
70'
27
Eliomar dos Santos
89'
Mate Baturina
61'
24
Hrvoje Ćustić
69'
28
Matija Štefančić
83'
Dalibor Zebić

Nije Zadar u Čakovcu briljirao, čak se u drugom dijelu susreta opasno i opustio, ali su individualne pogreške u redovima domaćina bile tolike da su gosti bez problema imali 3:1 već do isteka prvih 45 minuta. I ne samo da su Međimurci pomogli Zadranima, lijepu im je podršku na terenu pružio i glavni sudac utakmice Edo Trivković, koji je prvo isključio domaćeg kapetana, potom ignorirao pomoćnike, ali i zaboravio dosuditi penal koji bi Međimurcima donio izjednačenje.

Nakon početnog prepucavanja loptom bez ikakvog reda u 7. minuti mijenja se rezultat. Domaći Štefulj griješi, pa Tomasov dolazi do lopte i bez ikakvog problema matira vratara Bašića za 0:1.

Ni dvije minute nakon toga Čakovčani ostaju kraći za igrača. Štefulj je malo van kaznenog prostora Međimurja srušio Terkeša, a Trivković ne časi ni časa izvlačeći crveni karton. Negodovanje se čulo iz gledališta, ali i iz novinarske lože, nikome nije bilo jasno čemu to isključenje.

Poljuljana samopouzdanja Čakovčani primaju još jedan pogodak, kad se u gužvi pred Bašićevim golom snašao Terkeš i dodao do Župana, kojem nije bilo teško loptu glavom gurnuti u gol za 0:2.

Pa ipak, nisu ni Međimurci zaboravili igrati, odlično iz slobodnog udarca Piškor nabacuje za Milardovića, a ovaj trese mrežu Zadrana po prvi puta. U 20. minuti još jedna sporna reakcija (ili izostanak iste) glavnog arbitra susreta, kad Surać u vlastitom kaznenom prostoru ruši domaćeg Celišćaka, penal koji je to svakako mogao biti nije dosuđen.

I jedna i druga ekipa na terenu trse se postići gol. Duro svojski pogađa prečku iz daljine, Terkeš gađa pored gola, no tek u 43. minuti ponovno se mijenja rezultat. Zadrani i opet dolaze do lopte greškom domaćina, ovog je puta krivac Janjetović, u isto vrijeme i domaći vratar napušta svoje radno mjesto i bez ikakve potrebe istrčava, što znalački iskorištava Surać i pogađa za 1:3.

U drugom su dijelu susreta nešto življi ipak domaćini, dok se gosti, uljuljkani u sigurnost rezultata, ni ne trse previše. Tako u 73. minuti domaćini smanjuju razliku na 2:3, kad iz kornera loptu lijepo plasira Celišćak, putanju ispravlja Habuš, a na pravo mjesto posprema Šaranović.

Međimurci i dalje imaju više od igre, no tada na teren ulazi Štefančić, inače bivši igrač čakovečkog prvoligaša, i radi upravo ono što je radio i u Čakovcu, donosi novu snagu i zabija pogodak. Minutu pred kraj susreta tako, nakon aut ubačaja Eliomara, Štefančić dolazi do lopte i prolazi kroz švicarski sir čakovečke obrane, te zabija za konačnih 2:4.