1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 01.09.2007., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Edi Šunjić (Split), Petar Gabrilo (Split) i Ante Vuko (Strožanac)
1:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Osijek - Inter: Kako izgubiti 90 minuta...

Petar Plevnik • subota, 01.09.2007.

U blago rečeno negledljivom susretu, nogometaši Osijeka u Gradskom su vrtu minimalnim rezultatom svladali goste iz Zaprešića. Pobjednika je odlučio autogol Starčevića u pretposljednjoj minuti susreta...

Ivica Lončarević
67'
4
Damir Vuica
90'

Domagoj Verhas
74'
8
Osmar Junior
77'
13
Mario Grgurović
85'
Milivoj Bračun

Katastrofa Osječana u Zadru proteklog vikenda i ne baš atraktivan protivnik, rezultirali su sa tek nešto više od 1000 gledatelja na tribinama Gradskog vrta. A kako je susret počeo pomislili smo kako su oni koji su odlučili ostati kod kuće pogriješili. Naime, tek što su Osječani krenuli s centra, točnije u 10. sekundi, Šolić se odlično izborio za poziciju na oko 20 metara od Vranjićeva gola i snažnim udarcem tik iznad gola umalo doveo Osijek u vodstvo.

Ono što smo gledali u nastavku susreta teško da možemo nazvati gledljivim. Osječani su doduše imali terensku inicijativu, no sve je to izgledalo toliko jalovo i nemoćno da je teško naći prave riječi da se opiše igra bijelo-plavih, tako da su gosti iz Zaprešića bez ikakvih problema čuvali za njih povoljnih 0:0.

Jedinu prigodu vrijednu spomena do kraja prvog dijela imao je Nikšić u 40. minuti kada je glavom na ubačaj Babića sa sedam-osam metara pucao pod gredu, no Vranjić izbacuje u korner, a tri minute kasnije glavom je pokušao i danas neuvjerljivi Junior Lopes.

Unatoč blijedoj igri, trener domaćih Ilija Lončarević u nastavak susreta ušao je s istim snagama kao i u prvom dijelu. Prvu ozbiljniju situaciju u drugom dijelu zabilježili smo pred vratima gostiju i to u 52. minuti, kada je Babić uputio povratnu loptu za Pavličića, no njegov udarac završava u gostujućem bloku.

Jedinu prigodu na susretu gosti iz Zaprešića stvorili su u 59. minuti, ponajviše zahvaljujući domaćem vrataru Skenderu, koji je loše reagirao nakon slobodnog udarca Kukeca sa više od 20 metara, no nitko od zaprešićkih napadača nije bio u stanju pospremiti odbijanac u osječku mrežu.

Malo živosti u osječku igru svojim je ulaskom u 68. minuti unio Hrnčević, koji je dvije minute kasnije u jednom od prvih dodira s loptom umalo postigao pogodak. Danas jedan od rijetkih koji je zadovoljio Stjepan Jukić dugom je loptom na desnoj strani izbacio Hrnčevića, a prošlosezonski najbolji strijelac Druge lige iz teške situacije puca silovito iznad gola.

Kandidaturu za igrača susreta Jukić je istaknuo i u 77. minuti kada je njegov slobodan udarac sa preko 30 metara umalo završio u lijevim rašljama Vranjićeva gola.

I kada su se već mnogi pomirili kako ovaj put nećemo vidjeti pogotke u Gradskom vrtu, za ulogu tragičara susreta pobrinuo se dotad vrlo dobri branič gostiju Dalibor Starčević, koji je bezopasnu loptu Jukića pospremio glavom u mrežu istrčalog Vranjića.

Tako su Osječani ni krivi ni dužni stigli do tri boda, no trener Lončarević mora biti ozbiljno zabrinut sa "igrom" koju su u ovom susretu pokazali njegovi nogometaši. Uostalom, o tome kakva je ona bila, najbolje svjedoči i skandiranje Kohorte na kraju susreta "Igrajte pederi".