Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Premužaj (Varaždin) i Galović (Sl. Brod)
3:0 Međimurje
Međimurje

Inter - Međimurje: Uvjerljivi Žuti

Goran Tomičić • petak, 14.09.2007.

U prvoj utakmici osmog kola Inter je u Zaprešiću s uvjerljivih 3:0 bio bolji od Međimurja. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Ilija Sivonjić...

Mario Rašić
19'

Saško Pandev
77'
13
Mario Grgurović
81'

Daniel Georgievski
46'
7
Cicero Lima Pereira
75'
24
Boško Peraica
79'
Ivan Bedi

Milivoj Bračun iskoristio je stanku u prvenstvu za slaganje momčadi i, sudeći prema utakmici protiv Međimurja, sjajno je to napravio. Cije domaća momčad odigrala je sjajnih 90 minuta. Igrači Ivana Bedija bili su nemoćni, a to je možda posljedica situacije u klubu.

Već nakon tridesetak sekundi domaći navijači su mogli slaviti, no Gulić nije realizirao veliku priliku. Slavlje je bilo odgođeno samo na nekoliko minuta. Igrala se sedma minuta kad je Kukec sjajno prošao trojicu igrača Međimurja i izišao pred vratara Bašića, koji ga je oborio i Svilokos je pokazao na bijelu točku. Zanimljivo je da je Kukec i uz prekršaj uspio dodati Sivonjiću, koji je loptu poslao u mrežu, a pomoćnik Premužaj je označio zaleđe. Svilokos je sasvim ispravno prihvatio njegovu sugestiju i opravdano sudio kazneni udarac, a Gulić je bio siguran s bijele točke.

Slika 1 od 2.

Inter je nastavio kontrolirati igru, a Međimurje je pokušalo ugroziti Vranjića iz nekoliko kontri. U 23. minuti pucao je Bratković, a to je bio lagan posao za čuvara domaće mreže. Četiri minute kasnije Krznar je sjajnom dugačkom loptom pronašao Gulića, a on je uposlio Sivonjića, koji je to iskoristio za svoj prvi pogodak u dresu Intera. U 40. minuti Gulić je imao novu odličnu priliku, ali opet nije bio precizan.

Gosti su u nastavku pokušali odigrati ofenzivnije, no Inter je jednostavno bio bolji. Jedini pokušaji Bedijeve momčadi bili su udarci iz daljine bez pravih izrađenih akcija. Utakmica je odlučena u 63. minuti kad je Gulić krenuo sam prema Bašiću, a Habuš ga je povukao i opravdano dobio drugi žuti karton. Mogao je Svilokos pokazati i izravni crveni, ali domaći se sigurno nisi bunili. U sljedećim minutama Gulić je imao još dva nevjerojatna promašaja, a jednom je i Kukec bio neprecizan. Inter je konačni rezultat postavio u 80. minuti, kad je Sivonjić efektnim udarcem s desne strane postigao svoj drugi gol.

Ova pobjeda donijela je Interu mnogo samopouzdanja uoči gostovanja u Kranjčevićevoj sljedećeg vikenda. Sigurno je da će to biti zanimljiv dvoboj učitelja i učenika. Međimurje je u sljedećem kolu domaćin Cibaliji, a to će biti derbi začelja.