2:0 Osijek
Osijek

Cibalia - Osijek: Dodikove jeseni

Petar Plevnik • subota, 15.09.2007.

U jednom od najslabijih slavonskih derbija ikad odigranih u Vinkovcima, nogometaši Cibalije uspjeli su zahvaljujući dva pogotka Marija Dodika svladati blijede goste iz Osijeka i doći do druge prvenstvene pobjede...

Ivan Grgić
53'
18
Krešimir Brkić
70'
21
Marko Blašković
70'

Marko Dinjar
68'

Ilija Lončarević

Iako su prošla dva tjedna od posljednjeg prvoligaškog dvoboja u Vinkovcima, što loše igre Cibalije, što tradicionalne Vinkovačke jeseni rezultirale su sa tek nešto više od 1000 gledatelja prisutnih na dvoboju Cibalije i Osijeka, od čega 100-tinjak pripadnika Kohorte.

Prvi pokušaj na susretu bilježimo u trećoj minuti, kada Bagarić upućuje dugu loptu u 16-erac Osječana, no jedini špica Vinkovačana Dodik za korak je prekratak u odnosu na Skendera. Osječani uzvraćaju u devetoj minuti, kada Jukić nakon pogreške Zorea puca ravno u Burcsu.

Sukob navijača

Oko 25. minute prvog dijela pogledi malobrojnog gledateljstva skrenuli su na travnjak pored vinkovačkog stadiona gdje je došlo do fizičkog obračuna između pripadnika Ultrasa i Kohorte. Srećom, brzom intervencijom policije spriječeni su veći sukobi, a privedeno je i nekoliko pripadnika obje navijačke skupine.

U 16. minuti po prvi se put na susretu istaknuo debitant u domaćoj momčadi, 26-godišnji napadač Malčić, koji proigrava Maroslavca, no danas blijedi veznjak vinkovčana s ruba 16-erca puca visoko preko gola. 32 minuta susreta donijela je i najbolju prigodu za Cibaliju. Bagarić je proigrao Dodika, ovaj ušao u kazneni prostor i uputio odličnu povratnu loptu za Maroslavca, koji promašuje čitavu loptu.

Još jednu ozbiljnu situaciju za vodstvo domaćini su stvorili u posljednoj minuti prvog dijela. Maroslavac je pucao sa 18 metara, Skender odbija do Dodika, a najistureniji vinkovački napadač u padu pokušava svladati osječkog vratara, no Skender još jednom izlazi kao pobjednik.

U nastavku susreta ništa se ozbiljnije nije događalo sve do 57. minute, kada Stjepan Jukić još jednom pokazuje svoju lošiju stranu i nakon jednog duela sa Zoreom udara vinkovačkog braniča, zbog čega mu glavni sudac Strahonja pokazuje izravni crveni karton.

Nakon što su Osječani ostali s igračem manje, Cibalia pokušava pojačati pritisak prema vratima Skendera, no napadi Vinkovačana nisu izgledali previše opasno. S druge strane, jedina prijetnja Osječana stigla je iz prekida, no udarac Hrnčevića s 18 metara brani Burcsa.

Iako pritisak Cibalije nije bio takav da se činilo kako pogodak visi u zraku, 73. minuta donijela je radost Vinkovčanima. Bagarić je ubacio dubinsku loptu za Malčića, koji je zavrnuo u 16-erac za Dodika, a iskusni napadač na drugoj vratnici pogađa za 1:0.

Pet minuta kasnije isti je dvojac bio na sceni, no ovaj put udarac Dodika u padu odlazi za malo pored gola. Ipak, potvrda zaslužene domaće pobjede stigla je u prvoj minuti sudačke nadoknade, kada Dodik majstorski lažnjakom baca Skendera na travu te udarcem u suprotni kut potvrđuje zasluženu pobjedu Cibalije od 2:0.