1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 22.09.2007., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1.000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Vlado Crnolatac (Petrinja), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)
David Junior Lopes 36' (ag)
Šibenik

Osijek - Šibenik: Prava slavonska gostoljubivost

Vedran Stilin • subota, 22.09.2007.

Momčad Osijeka je u krizi. Znamo, nije otkrivena "topla voda", ali kriza iz kola u kolo postaje sve dublja što su danas iskoristili nogometaši Šibenika zasluženo osvojivši bod usred Gradskog vrta...

Ivica Lončarević
60'
8
Aleksandar Šolić
68'
Krunoslav Jambrušić
73'
8
Juraj Grizelj
81'
11
Nikola Đira
90'
Ivica Kalinić

11.08. - četvrto kolo Prve HNL; Hajduk – Osijeka. Mnogi će reći da je u tom susretu Osijek trebao matirati nemoćne Splićane i uzeti puno više od mršavog poraza na Poljudu koji se tada smatrao očekivanim. Međutim, gdje je nestao taj Osijek? Da nije bilo uranjenog božićnog poklona Intera u pretprošlom kolu danas bi situacija izgledala puno alarmantnija. Danas bi se već brojalo šesto sušno kolo, nadajući se kiši za tjedan dana.

Srećom, tu je Varteks koji se svim silama trudi ne pokvariti igru onima gore među koje svakako spada i Osijek čije je stanje iz tjedna u tjedan sve alarmantnije, a izlaza nigdje na vidiku. "Igrajte pederi" u prvoj i salve zvižduka u 90. minuti dovoljno govori kakvo je mišljenje publike o onome što se događa u momčadi za koju nikako ne bismo mogli reći da je limitirana, međutim ukoliko se ne dogodi pomak na bolje možda se povede rasprava i po tom pitanju.

Naravno, u istu priču ne ide Šibenik. Momčad je to bez puno velikih imena, ali svakako jedan sastav spreman za učenje i rad pod vodstvom nekadašnjeg osječkog kapetana Ivice Kalinića. Oni su svoj cilj u ovom kolu ispunili jer Osijek je postao destinacija njihovog četvrtog gostujućeg kola bez poraza.

Sam dvoboj od svog začetka nije dao nasluti da nas čeka nešto veliko jer na prvu pravu prigodu čekali smo do 20. minute kada Knežević neprecizno šutira s 20-ak metara. Deset minuta kasnije gostujući vratar Runje neprecizno reagira na jedan ubačaj s lijeve strane, a njegov poklon ne iskorištava Pavličić koji uspijeva pogoditi Milanovića na samoj gol liniji.

Nešto agilniji domaćin svoju blagu terensku nadmoć okrunio je tri minute kasnije kada osječki Vitaić (Ante) odlično upošljava mladog Nikšića čija hladnokrvna završnica ukazuje da se u tom dečku krije veliki talent koji je svakako još uvijek nedovoljno izbrušen. Najbolje su to pokazale prigode u nastavku susreta o kojima ćemo nešto kasnije.

Prije toga zastat ćemo u 36. minutu. Naime, Šibenik tada ni kriv ni dužan stiže do izjednačenja. Drugi Vitaić (Frane) odlično je dalekometno šutirao, Skender uspijeva samo kratko odbiti do nespretnog Lopesa koji sprema loptu u vlastitu mrežu za 1:1 nakon nešto više od pola sata igre. Do kraja prvih 45 minuta izdvojit ćemo još samo neprecizan udarac glavom Nikšića nakon ubačaja Dinjara s lijeve strane.

Odmah u prvim trenucima drugog dijela ponovno je Nikšić u glavnoj ulozi kada sam izbija pred Runju, ali njegov udarac ne uspijeva pronaći put ka mrežu šibenskog gola. Naredne prigode dešavale su se u domaćem kaznenom prostoru u kojima su neprecizni bili Vitaić i Da Silva ostavivši tako rezultat nepromijenjenim.

A sad da se vratimo na neizbrušeni talent. Da, ima nešto u tom Nikšiću i moglo bi se reći da je najviše želio pobjedu od domaćih nogometaša, ali ono što je uspio promašiti u 80. i 87. minuti zaista ne daje pravo Osijeku govoriti o propuštenim bodovima jer uz takve neiskorištene prigode više nisu ni zaslužili.

U prvoj je sam s deset metara šutirao pored gola, da bi u drugoj i bez Runje na vratim uspio prebaciti gol okončavši utakmicu tako svojim novim promašajima i remijem njegove momčadi. Da ne bi bilo zabune, moramo istaknuti kako je bio najbolji u domaćim redovima te su propuštene prigode možda jedino plod prevelike želje da uveseli ovo malo ljudi koji su došli podržati svoju momčad u ovo subotnje veče.